BMW Golf Cup Poland – finaliści wyłonieni!

BMW Golf Cup Poland, który odbył się 12 września w Sierra Golf Club, wyłonił zwycięzców w trzech kategoriach handicapowych. Nagrodą główną jest wyjazd na finał BMW Golf Cup International World Final w Republice Południowej Afryki.

Do turnieju przystąpiło 86 golfistek i 8 golfistek z całej Polski powyżej 21 roku życia, legitymujących się HCP do 28. Rywalizacja została rozegrana w formacie stableford netto, w trakcie gry odbyły się dwa konkursy: Longest Drive i Closest to the Pin. Ceremonię wręczenia nagród poprzedził przedpremierowy zamknięty pokaz nowego BMW serii 7. Zgromadzeni goście mogli nie tylko wysłuchać prezentacji i obejrzeć model, ale również samemu przetestować jego funkcjonalność. Dodatkowo o dobry nastrój uczestników zadbał Ballantine’s zapraszając na degustację markowej whisky.

Podczas ceremonii nagrody i zaproszenia na światowy finał BMW Golf Cup wręczali Sports Marketing Manager BMW Group Polska Paulina Jaworska oraz prezes Sierra Golf Club Sebastian Magrian.

Podium kategorii kobiet zostało zdominowane przez reprezentantki Sierra Golf Cup. Zwyciężczynią i zarazem pierwszą finalistką BMW Golf Cup International World Final, z wynikiem 38, została Małgorzata Brodowska. Na drugim miejscu uplasowała się Barbara Bobińska (35), a na trzecim Anna Rydzkowska (34).

W kategorii mężczyzn z HCP od 12,1 do 28,0 wygrał Jacek Wróbel z Rosa Private GC. Rezultat 38 punktów zagwarantował mu bilet do Republiki Południowej Afryki. Kolejne dwa miejsca z 37 punktami zajęli Hoang Anh Nguyen (Royal Kraków Golf & Country Club) i Tadeusz Leszczyński (Gdańsk G&CC).

Trzeci czek z zaproszeniem na światowy finał BMW został wręczony w kategorii mężczyzn z HCP do 12,0. Triumfatorem i zarazem ostatnim wyłonionym reprezentantem Polski został Lech Sokołowski (Sierra GC) z wynikiem 38. Na kolejnych nagrodzonych pozycjach znaleźli się Artur Dudek (Modry Las GC) oraz Marek Więcek (Vistal GC). Obaj zawodnicy uzyskali 37 punktów.

„Mimo jesiennej pogody grało mi się dziś bardzo dobrze. Najważniejsze, że dzień pod względem golfowym był udany” – powiedział po zakończonej rundzie Sokołowski.

Nagrody za Longest Drive otrzymali Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) i Robert Tralewski (Koniński KG). W konkursie Closest to the Pin triumfowali Anna Rydzkowska i Marcin Zięba (Olympic GC).

Zwycięzcy już w marcu 2016 r. polecą do Fancourt Golf Resort w RPA na The BMW Golf Cup International, który jest największym amatorskim cyklem turniejowym na świecie.