Tokary GC klubowym mistrzem Polski juniorów!

Trzydniowa rywalizacja juniorskich klubów odbyła się w dn. 4-6 sierpnia na polu Modry Las GC nieopodal Choszczna. Tokary GC pokonali w finale zeszłorocznych triumfatorów Binowo Park GC 3&2. Trzecie miejsce wywalczył zespół Sobienie Królewskie G&CC – A.

Pierwszego dnia turnieju jeden przedstawiciel trzyosobowej drużyny rozgrywał rundę w formacie stroke play brutto, a pozostali dwoje rywalizowali w texas scramble stroke play brutto. Na podstawie zsumowanych wyników, wszystkie uczestniczące zespoły podzielono na cztery grupy, grające o miejsca: 1-8, 9-12, 13-16 i 17-18. Najlepsza ósemka, w drugim dniu mistrzostw, rozegrała dwa mecze.

W finałowym starciu, podobnie jak rok temu, spotkały się ekipy Tokary GC i Binowo Park GC. Po zaciętej walce to drużyna z Tokar zwyciężyła w Citi Handlowy II Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

„Finał zapowiadał się interesująco i bardzo zacięcie. Zaczęło się dość nieciekawie, ponieważ już na początku przegraliśmy pierwszy dołek. Po „dziewiątce” byliśmy AS. Na nasze szczęście przeciwnicy popełnili później kilka błędów, które dały nam wygraną. Rok temu w finale przegraliśmy z Binowem, więc w tym roku zależało nam na zwycięstwie” – powiedział kapitan mistrzowskiej drużyny Jakub Dymecki.

Tytuł II wicemistrzów wywalczyli zawodnicy pierwszej reprezentacji Sobieni Królewskich pokonując Tyski KG – B 6&5.

Podczas ceremonii wręczenia nagród sekretarz generalny PZG Bartłomiej Chełmecki podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu turnieju: „Sukces tych zawodów nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania rodziców i trenerów PGA Polska, partnera szkoleniowego wydarzenia. Duże podziękowania należą się również zespołowi Modry Las GC, a w szczególności panu prezesowi Arturowi Gromadzkiemu, za świetnie przygotowanie pola oraz stworzenie przyjaznej atmosfery”.

Dyrektor turnieju Janusz Mojsiewicz zwrócił uwagę, że druga edycja klubowych mistrzostw juniorów cieszyła się dużym zainteresowaniem: „Cieszymy się, że w tym roku zdecydowanie więcej juniorskich drużyn wzięło udział w klubowej rywalizacji. Zadowoleni mogą być również zawodnicy, którzy uzyskiwali bardzo dobre wyniki, np. pierwszego dnia – Jakub Dymecki -5. Gratulacje dla Ilony Piękoś i Bartosza Łoteckiego z Modrego Lasu, którzy po raz pierwszy w życiu przeszli pole 18-dołkowe. Mimo upałów i ciężkich warunków atmosferycznych golfiści byli dzielni, uśmiechnięci i zadowoleni z udziału w tym turnieju, co potwierdza dobry pomysł z formatem texas scramble”.

Kolejny turniej z cyklu Citi Handlowy odbędzie się na polu Kalinowe Pola GC w dniach 20-23 sierpnia, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Mistrzostwa Polski 19-30.

Citi Handlowy II Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów (Modry Las GC, 4-6.08.2015)
1. Tokary Golf Club (Jakub Dymecki, Maria Żrodowska, Maksymilian Biały)
2. Binowo Park Golf Club – A (Dorota Zalewska, Jakub Gąsiennica,Michał Tutko)
3. Sobienie Królewskie G&CC – A (Michał Bargenda, Mikołaj Kniaginin, Andrzej Wierzba)