Tokary GC i Binowo Park GC – A w finale klubowych mistrzostw juniorów

5 sierpnia 2015

Po zaciętym dniu rywalizacji w finałowym starciu na polu Modry Las GC zmierzą się ze sobą, podobnie jak w zeszłym roku, drużyny z Tokar i Binowa. O trzecie miejsce powalczą Sobienie Królewskie G&CC – A z Tyskim KG – B.

Reprezentacje klubów grające o miejsca 1-8 rozgrywały dziś dwa mecze. W porannych rozgrywkach Tokary GC pokonały Sobienie Królewskie G&CC – C 6&4, natomiast pierwsza drużyna z podwarszawskich Sobieni zwyciężyła w meczu Kalinowymi Polami GC – A 5&4. Drużyna Binowo Park GC – A z wynikiem 5&3 wygrała z First Warsaw G&CC. Najbardziej zaciekłą i bratobójczą walkę stoczyły dwa zespoły z Tychów, drużyna A i B. Ostatecznie z wynikiem 1up triumfowała druga drużyna.

Po południu odbyły się dwa półfinały. Team Sobienie Królewskie – A przegrał w walce o finał z ekipą Tokary GC 6&4. Natomiast zawodnicy z Binowo Park GC – A pokonali Tyski KG – B 2&1, czym zapewnili sobie miejsce w jutrzejszych końcowych zmaganiach o tytuł najlepszego juniorskiego klubu.

Kapitan Binowo Park GC – A Dorota Zalewska nie kryła satysfakcji po wygranym popołudniowym meczu: „Zagraliśmy bardzo dobrze. Finał będzie powtórką z zeszłego roku. Na 15 dołku nie trafiłam pół metrowego putta i dormie stało się kolejnym dormie. Najważniejsze, że jesteśmy w finale i będziemy dążyć, aby powtórzyć sukces z zeszłego roku”.

W pozostałych meczach Tyski KG – C wygrał z drużyną Lisia Polana GC – A 2up, druga reprezentacja Sobieni Królewskich G&CC – B z wynikiem 6&5 pokonała Kalinowe Pola GC – C. Klub Golfowy Wierzchowiska zwyciężył na 20 dołku z Lisią Polaną GC – B, a ekipa Binowo Park GC – B musiała uznać wyższość przeciwników Sierra GC 4&3. Kalinowe Pola GC – B wygrała z reprezentacją gospodarzy 4&3.

Jutro ostatni dzień zmagań w klubowych mistrzostwach juniorów. Podobnie jak dziś obowiązywać będzie format texas scramble match play brutto w systemie rotacyjnym. Mecz finałowy rozpocznie się o 9:45. Więcej informacji na polishchampionships.pl.

Wyniki TUTAJ.
Tee time’y dostępne TUTAJ.
Galeria zdjęć TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl