Reprezentacja na Drużynowe ME Chłopców, Dywizji 2 powołana

26 sierpnia 2015

Przed kadrą juniorów ostatni, międzynarodowy występ: European Boys’ Team Championship, Division 2. Turniej odbędzie się w dniach 16-19 września na czeskim polu Golf Mladá Boleslav niedaleko Pragi.

Do reprezentacji juniorów na te zawody zostali powołani:

  1. Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC)
  2. Jakub Dymecki (Tokary GC)
  3. Filip Kowalski (Tokary GC)
  4. Jakub Urbański (Toya G&CC Wrocław)
  5. Jakub Szyja (Tyski KG)
  6. Philipp Pakosch (Kalinowe Pola GC)

Pierwsze dwie rundy rozgrywane są w formacie stroke play. Na podstawie tych wyników drużyny dzielone są na grupy, które grają dalej w formacie match play. Trzy najlepsze reprezentacje awansują do rozgrywek dywizji 1.

W zeszłym roku na węgierskim polu Pannonia G&CC drużyna biało-czerwonych debiutowała w European Boys’ Team Championship. Po dwóch dniach gry była sklasyfikowana na 10. miejscu. W fazie meczowej spotkali się z reprezentantami gospodarzy, a później z Rosjanami. Z pierwszego starcia wyszli zwycięsko rezultatem 3:2. W rozgrywce o 9. miejsce ulegli jednak reprezentantom Rosji 3:2. Polska ostatecznie zakończyła udział w turnieju na 10. pozycji.

Triumfem cieszyli się reprezentanci Holandii. W finale pokonali Szwajcarów 4.5:2.5. Najniższy stopień podium przypadł Irlandczykom, ci wynikiem 5:2 pokonali zespół portugalski.

Golf Mladá Boleslav jest 18-dołkowym polem mistrzowskim par 72, zaprojektowanym przez czeskich architektów Miroslava Marynčáka i Libora Jiráska.. Obiekt może pochwalić się dołkiem nr 15, który jest najdłuższym par 5 w Czechach – 652 metry.

Fot. strzalynafairwayu.pl