Nie żyje były reprezentant Polski, członek kadry narodowej – Wojciech Świniarski

14 sierpnia 2015

Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że zmarł Wojciech Świniarski, utalentowany i utytułowany polski golfista. Miał 25 lat.

Pochodził ze Szczekarkowa, małej miejscowości pod Lubartowem w województwie lubelskim. Swoją przygodę z golfem rozpoczął w 2000 r. w wieku 11 lat. Od początku związany z Pierwszym Lubelskim Klubem Golfowym.

Wiceprezes PZG Grzegorz Puszkarski, który znał Wojtka od początku jego kariery golfowej, wspomina go jako niezwykłą osobę: „Miał niewątpliwie duży talent. Rozpoczynał od zbierania piłek golfowych na nieistniejącym już dziś polu golfowym w Szczekarkowie. Później zaczął trenować i bardzo szybko odnosić sukcesy. Zawsze uśmiechnięty i chętny do pomocy innym. Chętnie udzielał lekcji klubowiczom. Był niezwykłym młodym człowiekiem”.

W 2005 roku został powołany do kadry narodowej juniorów, z którą występował m.in. w Challenge Trophy Boys i European Amateur Team Championship. W 2010 roku zdobył tytuł mistrza PZG Masters i został zwycięzcą Rankingu PZG 2010. Po przejściu na zawodowstwo zdobył m.in. tytuł mistrza Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour 2011 i mistrza Polski zawodowców w Otwartych Mistrzostwach Polski Longest Drive 2013. Zmarł 13 sierpnia 2015 roku.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie, przyjaciołom i uczniom Wojtka.

Polski Związek Golfa

Aktualizacja, 20.08.2015
Uroczystość pogrzebowa Wojtka Świniarskiego rozpocznie się w sobotę, 22 sierpnia, o godzinie 11.00 w kościele św. Anny w Lubartowie przy ulicy J. Słowackiego 6.