MP juniorów i MP młodzieżowców: jutro faza meczowa

Na Kalinowych Polach GC zakończyła się dwudniowa rywalizacji w formule stroke play. 16 zawodników i 16 zawodniczek z kategorii wiekowej juniorzy i juniorzy młodsi oraz kobiety i mężczyźni z grupy 19-30 awansowali do rozgrywek meczowych.

Citi Handlowy Mistrzostwa Polski Młodzieżowców

Po zakończonej dziś drugiej rundzie stroke play, swoją dotychczasową pozycję umocnili liderzy – Jan Szmidt jr i Karolina Schneider, oboje z Toya G&CC Wrocław. CUT-a przeszło 16 golfistów i wszystkie uczestniczące golfistki. Przed nimi kontynuacja rozgrywki w formacie match play.

Jan Szmidt jr (Toya G&CC) utrzymał wczorajszy wynik i z sumą 140 wyprzedził o dwa uderzenia Harry’ego Koniga (Sobienie Królewskie G&CC).

Obecnie zajmowane miejsca nie pozwalają jednak ostatecznie określić kto zostanie zwycięzcą. Przed uczestnikami dwa dnia gry w formule meczowej, gdzie wg rozstawienia – 16. zagra przeciw 1., a 15. przeciw 2. itd. Kto przegra mecz, ten odpada z dalszej rywalizacji. Każdy z 16 zawodników ma więc wciąż szanse na poprawę zajmowanej obecnie pozycji, w tym także zdobycie złotego medalu mistrzostw Polski młodzieżowców.

Po ostatecznej rozgrywce w formacie stroke play wśród pań klasyfikacja pozostaje bez zmian. Prowadzi Karolina Schneider (162), przed dwoma reprezentantkami klubu Sobienie Królewskie G&CC – Igą Józefiak (170) i Zuzanną Gazdowską (173).
Citi Handlowy Mistrzostwa Polski Juniorów

Citi Handlowy Mistrzostwa Polski Juniorów

W kategorii juniorów triumfował dziś Kuba Urbański (Toya G&CC), który uzyskał dziś wynik par pola. Suma 143 uderzeń zagwarantowała mu pierwsze miejsce w grupie i tytuł mistrza w tej grupie wiekowej. Jak sam przyznał, cel został osiągnięty: „Dużo ostatnio trenowałem i przygotowywałem się do tego turnieju. Miałem cel i go osiągnąłem. Dzisiaj byłem lekko spięty, bo grałem z dwoma dużymi rywalami. Pole było świetnie przygotowane, a sam turniej był bardzo dobrze ogarnięty”.

Drugie miejsce wywalczył zawodnik Tokary GC Jakub Dymecki (150), a trzecie Czech Adam Čapek (153).

Wśród juniorek tytuł mistrzyni zdobyła Dorota Zalewska (Tokary GC), która zagrała najlepszy rezultat turnieju -3. Wyprzedziła tym samym Nastasię Kossacky (Sobienie Królewskie G&CC) – 148 i Julię Korus (Tyski Klub Golfowy) – 150.

„Trafiałam putty które mogłam trafić, co wczoraj mi nie wychodziło. Cała gra wychodziła rewelacyjnie. Był to wymarzony golf. Na dołku nr 17 miałam double’a, ale później podniosłam się i na 18 zagrałam birdie, z czego jestem najbardziej zadowolona” – powiedziała mistrzyni juniorek.

Klasyfikację juniorów młodszych otwiera nowy mistrz tej kategorii Filip Kowalski (Tokary GC) z rezultatem 156 uderzeń. Po zakończonej rundzie przyznał, że był to stabilny występ: „Bardzo się cieszę, że trafiłem na taki flajt z jakim grałem, bo bardzo lubię grać w takim towarzystwie, które znam już długo. Długo przygotowywałem się do tego turnieju. Takim przygotowującym startem był Faldo Series Poland. To był stabilny start, który mógł mnie dobrze przygotować przed tymi zawodami. Jestem bardzo zadowolony, ze udało mi się wygrać fazę stroke play. To było dla mnie bardzo ważne, bo przez ostatnie lata zawsze byłem drugi i w końcu się udało. Teraz czeka mnie walka o jak najwyższe miejsce w match playu”.

Na drugim miejscu uplasował się Michał Adrian Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC) z rezultatem 157 uderzeń. II wicemistrzem został Łotysz Pauls Gunars Nesaule (Ozo), który uzyskał wynik 161.
W grupie juniorek młodszych tytuł mistrzyni zdobyła Anna Estere Marksa z Łotwy (Ozo) – 164. Z jednym uderzenim mniej i o jedna pozycje niżej znalazła się Czeszka Anežka Podhorná (GC Na Vrších) – 165. Trzecie miejsce zdobyła Marija Luize Juemane (Viesturi) – 167.

Michael Trna (Golf Club Lipiny) i Kinga Korpak (Golfklúbbur Suðurnesja) wygrali w kategorii Młodzików i Młodziczek, a Nikolas Tymiński (Sobienie Królewskie G&CC) i Tereza Najmanova (GC Na Vrších) zdobyli najwyższe laury wśród Dzieci.