Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Mistrzostwa Polski Juniorów i 19-30 od jutra w Kalinowych Polach GC

W czwartek z samego rana na Kalinowych Polach GC rozpoczną się dwa turnieje z cyklu Citi Handlowy Polish Championships: mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców. Po drugiej rundzie stroke play nastąpi cut. Zawodnicy, którzy go przejdą, staną przed wyzwaniem bezpośredniej rywalizacji w formacie match play.

Do udziału w MP juniorów zgłosiło się ponad 100 młodych graczy, których czekają dwa dni golfowej rozgrywki w formacie stroke play, po których nastąpi rozdanie medali w następujących kategoriach wiekowych:

• Juniorzy/Juniorki – urodzeni w latach 1997 – 1999,
  • Juniorzy Młodsi/Juniorki Młodsze – urodzeni w latach 2000 – 2002,
  • Młodzicy/Młodziczki – urodzeni w latach 2003 – 2004,
  • Dzieci Chłopcy/Dziewczynki – urodzeni w roku 2005 lub wcześniej.

Najlepszych 16 golfistów i 16 golfistek  (z kategorii Juniorzy i Juniorzy Młodsi) zakwalifikuje się do dalszej rywalizacji w formule match play.

W 2014 roku pięć na sześć medali czempionatu wywalczyli reprezentanci Polski. W zawodach wzięło udział wówczas aż 99 graczy. Trzy medale rywalizacji dziewcząt znalazły się na szyjach reprezentantek Polski. Nową mistrzynią kraju została Dominika Gradecka (Toya G&CC Wrocław), a tytuł międzynarodowego mistrza Polski juniorów wywalczył Alejandro Pedryc Ganko (Sobienie Królewskie G&CC).

Równocześnie z mistrzostwami Polski juniorów odbywać się będą Citi Handlowy VIII Mistrzostwa Polski 19-30. Pierwsze dwie rundy odbędą się w formacie stroke play, po których nastąpi cut.

W roku ubiegłym rywalizację kobiet wygrała Katarzyna Selwent, a wśród mężczyzn triumfował Jan Szmidt jr (Toya G&CC).

Więcej o turnieju Citi Handlowy XXI Mistrzostwa Polski Juniorów TUTAJ.
Więcej o turnieju Citi Handlowy VIII Mistrzostwa Młodzieżowców TUTAJ.