Występ seniorów na XVI ESGA Masters Championship & Cup w Danii

23 lipca 2015

W dniach 28 czerwca – 2 lipca na duńskiej Fionii, na polach St. Knud’s Golf Club w Nyborg oraz Odense Golfklub w Odense odbyła się 16 edycja turnieju Masters Championships & Cup przeznaczonego dla seniorów powyżej 70 roku życia.

W turnieju wzięło udział 20 europejskich drużyn. Pierwsze dwie rundy rozgrywane były w formacie stroke play fourball better ball. Trzeciego dnia do klasyfikacji liczyły się 4 indywidualne najlepsze wyniki uzyskane tego dnia w singlach. Polska reprezentacja w składzie Zbigniew Gołąbiewski – Kapitan (Golfstok Białystok), Izydor Lenarczyk (Sobienie Królewskie G&CC), Kazimierz Lipiński (Koniński KG), Krzysztof Sokolik (Klub Golfowy First Warsaw G&CC), Zdzisław Szygenda (Kalinowe Pola GC) oraz Jan Wróblewski (Tokary GC), zdobyła 260 punktów (72, 69, 119). Po zeszłorocznym debiucie awansowała o dwie pozycje zajmując ostatecznie 14. miejsce. Do 10 pozycji, zajętej przez drużynę Niemiec, zabrakło tylko dwóch punktów.

„Reprezentacja +70 Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów powróciła z tegorocznego turnieju ESGA w Danii z podniesionym czołem. W drugim swoim występie drużyna odniosła spory sukces awansując o dwie pozycje w porównaniu z zeszłym rokiem. Pole w Nyborg, na którym graliśmy, jest bardzo płaskie i z pięknie otulonymi drzewami fairwayami. Jest bardzo naturalne i funkcjonuje już około 60 lat.” – powiedział po powrocie kapitan reprezentacji Zbigniew Gołąbiewski.

Zwycięzcami turnieju zostali Norwegowie, którzy z łącznym rezultatem 301 pkt., wyprzedzili reprezentacje Wielkiej Brytanii (289 pkt.) i Hiszpanii (286 pkt.).

Następny występ naszej kadry seniorów odbędzie się w dniach 9-14 sierpnia podczas ESGA XXXIV Championship & Cup na polach Golf Club Grand Ducal oraz Kikuoka Country Club niedaleko miasta Luksemburg. Turniej przeznaczony jest dla golfistów w wieku od 55 lat.

Do reprezentacji 55+ zostali powołani:
(Kategoria Netto)
1. Ireneusz Bill (Rosa Private GC)
2. Wojciech Marciniak (KG Lisia Polana)
3. Marek Michałowski (KG First Warsaw Golf & Country Club)
4. Janusz Kazberuk (Golfstok Białystok)
5. Lech Kozłowski (Podkarpacki KG)
6. Janusz Kotynia (Royal Kraków G&CC)

(Kategoria Brutto)
1. Andrzej Bagiński (Sierra GC)
2. Bogusław Bil (Modry Las GC)
3. Jan Morański (Śląski KG)
4. Jan Musiolik (First Warsaw G&CC)
5. Ryszard Sobiesiak (Toya G&CC)
6. Grzegorz Zieliński (A&A GC)

W turnieju Presidents&Ladies Cup zarząd PSGS reprezentować będzie wiceprezes Jan Radziszewski (Royal Golf Club Wilanów).
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.esga-golf.eu.

Wyniki 2015 – Senior Masters Championship & Cup 2015 Denmark TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl/www.seniorgolf.pl