W ramach Pro Golf Tour LOTOS Polish Open awansuje do OWGR

18 lipca 2015

Podczas trwającego 144. The Open w St. Andrews ogłoszono bardzo dobrą wiadomość dla uczestników Pro Golf Tour. Od turnieju LOTOS Polish Open, który odbędzie się w dniach 26-29 lipca, w europejskiej lidze Pro Golf Tour rezultaty będą liczyć się do Oficjalnego Światowego Rankingu Golfa (Official World Golf Ranking – OWGR).

Zawody z cyklu Pro Golf Tour już od dłuższego czasu uznawane są za trampolinę do sukcesu dla młodych golfistów. Najlepszym przykładem jest chociażby Niemiec Martin Kaymer, który rozpoczynał w nich swoją profesjonalną karierę zdobywając m.in. 1 miejsce w światowym rankingu. Decyzją Zarządu OWGR wyniki tej zawodowej serii organizowanej przez PGA Germany będą wliczone do światowego rankingu golfa.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z uznania sportowego znaczenia naszego cyklu i to jest wspaniałe potwierdzenie, że jesteśmy na dobrej drodze”, mówi Rainer Goldrian, dyrektor zarządzający Pro Golf Tour.

Podczas LOTOS Polish Open, który odbędzie się na polu Sierra GC, stawką nie będzie już tylko pula nagród o wartości 5000 EUR i punkty w Pro Golf Tour Order of Merit, ale i cenne punkty w najważniejszym golfowym rankingu OWGR.

„Cztery toury stanowią integralną część europejskiej struktury zawodowej golfa”, powiedział Zarząd OWGR na temat czterech nowych przyjęć do światowego systemu rankingowego. Obok Pro Tour Golf nowy status otrzymały Alps Golf Tour, PGA EuroPro Tour i Nordic Golf League. Pięciu najlepszych zawodników z każdego cyklu kwalifikuje się na koniec sezonu do awansu do European Challenge Tour, natomiast do sześciu najlepszych graczy jest zwolnionych z pierwszego etapu European Tour Qualifying School.

Światowy Ranking Golfa został wprowadzony w 1986 roku. Wtedy cołowym zawodnikiem był Bernhard Langer z Anhausen w Bawarii, honorowy członek PGA Niemiec. Do tej pory wyniki PGA Tour, PGA European Tour, Japan Golf Tour, PGA Tour of Australasia, Sunshine Tour, Asian Tour, Web.com Tour, European Challenge Tour, PGA Tour Canada, PGA Tour China, PGA Tour Lati-noAmerica, One Asia, Korean Golf Tour oraz Asian Development Tour zostały objęte OWGR. Światowy ranking jest przeliczany w każdy poniedziałek z uwzględnieniem wyników z poprzedniego tygodnia. Więcej informacji na www.owgr.com.

Liga Pro Golf Tour została założona w 1997 r. i funkcjonowała do 2012 r. pod nazwą EPD Tour. W tym sezonie odbędzie się 19. edycja, która gościć będzie w Niemczech, Austrii, Polsce, Maroko i Egipcie. Od stycznia do września, w 22 turniejach w pięciu krajach, rozdzielana jest pula nagród o łącznej wartości 680 000 euro. PGA of Germany z siedzibą w Monachium jest większościowym udziałowcem cyklu. Pozostałymi partnerami są Langer Sport Marketing GmbH jako akcjonariusz i Deutsche Golf Verband (Niemiecki Związek Golfa).

Więcej o Pro Golf Tour na oficjalnej stronie www.pro-golf-tour.com.

Fot. strzalynafairwayu.pl