W poniedziałek rusza 3. edycja LOTOS Polish Open!

23 lipca 2015

Już za cztery dni rozpoczną się najważniejsze zawody golfowe w Polsce – Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn LOTOS Polish Open 2015. Mistrzostwa wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędą się w dniach 24-29 lipca na polu golfowym Sierra Golf Club.

LOTOS Polish Open to zawodowy turniej z cyklu Pro Golf Tour, w którym udział weźmie ponad 90 europejskich zawodowców. Na starcie Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn dzięki „dzikim kartom” staną najlepsi polscy amatorzy: Mateusz Gradecki, Jan Szmidt jr., Oskar Zaborowski, Jan Piętka, Jakub Szyja, Bartosz Myszka, Philipp Pakosch, Jakub Urbański, Michał Bargenda, Filip Kowalski, Jakub Matuszek, a także Mikołaj Geritz, Karol Oleksa, Tomasz Gajewski i Kamil Tatarczuk. Stawkę uzupełnią profesjonaliści: Jakub Ossowski, Ian Ashenden, Maksymilian Sałuda, Peter Bronson, Thomas Bosco Cwiok i Martyn Proctor.

Wśród reprezentantów zabraknie Adriana Meronka, który również otrzymał dziką kartę. Z powodu choroby i osłabienia, najwyżej plasujący się w rankingu amatorów WAGR Polak (34. miejsce) odwołał swój występ w turnieju.

W roku ubiegłym międzynarodowym mistrzem Polski został Austriak Bernie Reite ustanawiając nowy rekord pola w Sand Valley G&CC. Dwa kolejne miejsca przypadły Niemcom: Seanowi Einhausowi Sebastianowi Heisele. Wśród Polaków najwyżej, na 5 miejscu, uplasował się Adrian Meronk. Na 21 pozycji ukończył kolejny amator Mateusz Gradecki. W finale, w którym brało udział 46 zawodników, byli także dwaj zawodowcy: Maks Sałuda (26 miejsce) i Mateusz Jędrzejczyk (43 miejsce).

Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn „LOTOS Polish Open” to turniej z cyklu europejskiej ligi golfa zawodowego Pro Golf Tour, który jest pierwszym stopniem w karierze zawodowego golfisty. Dobre rezultaty w turniejach tej serii mogą zaprowadzić zawodnika do wyższej ligi Challenge Tour, a z niej już tylko krok do European Tour, najważniejszej serii zawodów w Europie.

W tym roku stawką nie będzie już tylko pula nagród o wartości 5000 EUR i punkty w Pro Golf Tour Order of Merit. Podczas niedawno zakończonego 144. The Open w St. Andrews ogłoszono, że od turnieju LOTOS Polish Open rezultaty w europejskiej lidze Pro Golf Tour będą liczyć się do Oficjalnego Światowego Rankingu Golfa (Official World Golf Ranking – OWGR).

Podobnie jak w ubiegłym roku, zmaganiom profesjonalistów towarzyszyć będzie turniej o Puchar Prezesa Grupy LOTOS (24 lipca) oraz turniej Pro-Am (25 lipca), który zakłada wspólną rywalizację profesjonalnych graczy ligi Pro Golf Tour z zaproszonymi gośćmi.

Nie zabraknie także osób znanych z pierwszych stron gazet, którym golfowy świat jest niezwykle bliski: Krzysztofa Materny, Mariusza Czerkawskiego, Tomasza Iwana, Jerzego Dudka, Klaudiusza Sevkovica oraz Mateusza i Michała Ligockich.

Więcej na temat Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn „LOTOS Polish Open” 2015 TUTAJ.
Fot. strzalynafairwayu.pl

Fot. strzalynafairwayu.pl