Sobienie Królewskie G&CC klubowym mistrzem Polski

Cztery dni zawodów w Rajszewie wyłoniły nowych klubowych triumfatorów. Sobienie Królewskie G&CC pokonały „czarnego konia” mistrzostw Warsaw Golf Links 3.5:1.5. Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna First Warsaw G&CC.

Rozgrywki rozpoczęły się w upalną niedzielę rundą stroke play. Najlepszy wynik osiągnął Adrian Meronk (Toya G&CC), który osiągnął wynik 67 (-5). Tomasz Gajewski (Sobienie Królewskie G&CC) i Filip Kowalski (Tokary GC) uplasowali się ex aequo na drugiej pozycji z rezultatem 71 (-1). Pierwszy dzień ukształtował podział drużyn na dwie grupy. Do pierwszej ósemki walczącej o puchar zakwalifikowały się Toya G&CC Wrocław, Sobienie Królewskie G&CC, First Warsaw G&CC, Tokary GC, Warsaw Golf Links, Amber Baltic GC, Rosa Private GC oraz Wielkopolski KG.

Kolejne rundy match play zadecydowały o ścisłym finale. Do ostatecznego starcia przystąpiły Warsaw Golf Links (po dogrywce z Toya G&CC Wrocław) i ekipa z Sobieni Szlacheckich, która pokonała rywali 3.5:1.5 i tym samym zdobyła tytuł klubowego mistrza Polski.

Radości w drużynie nie było końca: „Uważamy, że było pięknie. Cieszymy się z tego zwycięstwa. Przyjechaliśmy i zrobiliśmy, co mieliśmy zrobić” – powiedzieli zawodnicy Sobieni po ceremonii wręczenia pucharów.

Kapitan Warsaw Golf Links Marek Tymiński też nie zadowolenia i satysfakcji: „Bardzo się cieszę, że zajęliśmy drugie miejsce. Szczególnie jest to wyjątkowe, ponieważ jako jedyny klub w finale nie mamy, i nie planujemy, własnego pola golfowego. To tylko pokazuje, że można założyć klub, można wyjść z grupy kwalifikacyjnej do mistrzowskiej i później być w finale i zająć drugie miejsce. Tym bardziej zachęcam wszystkich, aby zakładać więcej klubów golfowych i szerzyć ta ideę. Myślę, że dzięki temu ten sport stanie się w naszym kraju bardziej powszechny. Warsaw Golf Links pokazał, że można” .

Dni rozgrywane w formacie match play kończyły się dogrywkami, podobnie było i ostatniego dnia. O trzecie miejsce, na dodatkowym dołku, zmierzyli się Bill Carey i Artur Dziugieł (First Warsaw G&CC) przeciwko Adrianowi Meronkowi i Janowi Szmidtowi Jr. (Toya G&CC Wrocław). Ostatecznie tytuł klubowego, drugiego wicemistrza kraju zdobyli zawodnicy warszawskiego klubu.

„Bardzo się cieszymy z trzeciego miejsca. Była rywalizacja bardzo ciężka. Pole było świetnie przygotowane. Myślę, że Sobienie zasłużenie wygrały. Zainwestowali bardzo dużo w juniorów i teraz mają z tego korzyści” – powiedział Grzegorz Zawada z First Warsaw G&CC.

Rezultaty klubowych mistrzostwa Polski grupy A to także przetasowanie w składzie grupy.  W przyszłym roku do grupy kwalifikacyjnej „spadną” drużyny Śląskiego KG, Mazur G&CC oraz po przegranym meczu z KG Lisią Polaną – Sierra GC. Na ich miejsce, po rozgrywanych w ubiegłym tygodniu mistrzostwach grupy B w Binowie, wejdą Gradi GC, Kalinowe Pola GC oraz Gdański G&CC.

Citi Handlowy XIV Klubowe Mistrzostwa Polski Grupy Mistrzowskiej (First Warsaw Golf&Country Club, 28.06-1.07.2015 r.)
1. Sobienie Królewskie G&CC (Nastasia Kossacky, Tomasz Gajewski, Karol Oleksa, Alejandro Pedryc Ganko, Michał Krawczyk, Mikołaj Geritz, Michał Bargenda, Marcel Benbenek, Adam Mitukiewicz – kapitan)
2. Warsaw Golf Links (Ernset Młynarski, Alex Kleszcz, Mariusz Czerkawski, Taylor Stansberry, Dariusz Kościkiewicz, Jerzy Dudek, Tomasz Litwiniuk, Marek Tymiński – kapitan)
3. First Warsaw G&CC (Bartosz Myszka, Włodzimierz Stańczak, Jan Musiolik, Michał Poniż, Piotr Robełek, Grzegorz Zawada, Bill Carey – kapitan)