Mateusz Gradecki po raz czwarty mistrzem Polski!

19 lipca 2015

Mateusz Gradecki (Gradi GC) triumfował wynikiem 208 w niedzielnym finale Citi Handlowy XXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn. Drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji zdobyli Austriacy: Clemens Gaster (GC Enzesfeld) i Patrick Oswald (GC Salzburg).

Mateusz Gradecki każdą rundę kończył poniżej par pola. Najlepiej zagrał pierwszego dnia – 67 uderzeń. Finałowy dzień, z rezultatem 208, reprezentant kadry narodowej określił jako dość dobry: „Po pierwszym dołku przegrywałem, bo Clemens zagrał na birdie. Na następnych trzech dołkach z rzędu ja miałem birdie, także po „czwórce” już prowadziłem. Później niestety trochę zwolniłem. Grałem konsekwentnie parami. Skończyłem z ładnym birdie na 18-ce, aby wszystko było jasne. Myślałem, że będzie trzeba zagrać z -10, aby wgrać. Udało się z -8, ale nie było łatwo”.

„Chciałbym podziękować wszystkim za udział w tym turnieju. Szczególnie dziękuję zawodnikom za nieułatwienie mi zadania” – dodał Gradecki na ceremonii końcowej.

Clemens Gaster (GC Enzesfeld) po drugiej rundzie uzyskał najniższy wynik podczas turnieju kończąc z wynikiem 65 (-7), co pozwoliło mu na dogonienie Gradeckiego. W finale musiał uznać wyższość Polaka z różnicą dwóch uderzeń (210). Była to pierwsza wizyta Austriaka w Polsce, z której nie ukrywał, że był zadowolony: „To była nie tylko świetna rywalizacja, ale i dobra zabawa. Moja gra nie była dziś najlepsza, popełniłem trochę błędów, dlatego jestem drugi. Myślę, że za rok znów przyjadę na mistrzostwa Polski Mężczyzn”.

Z rezultatem 211 trzecie miejsce zdobył również reprezentant Austrii – Patrick Oswald, który dwie ostatnie rundy zagrał poniżej par pola: 71 i 67 uderzeń. Oswald i Duńczyk Kasper Hyldgaard (Holstebro Golfclub), który ulokował się tuż za finałową trójką, w dniu finałowym uzyskali najniższe wyniki (-5).

Oswald przyznał, że mógł zagrać lepiej, ale pole nie należało do łatwych: „Dzisiejszy dzień był całkiem niezły. Puttowanie było zdecydowanie lepsze niż w poprzednich dniach. Pogoda szczególnie nie pomagała, bo dziś wiatr skręcał piłki. Pin positions były momentami bardzo podstępne. To były rewelacyjne trzy dni w Polsce. W przyszłym roku również postaram się przyjechać”.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn startuje męska czołówka kraju, w tym reprezentanci kadry narodowej. W tym roku na tee startowym stawiło się również 21 zagranicznych zawodników z Litwy, Finlandii, Estonii, Austrii, Czech, Niemiec i USA. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta na polskim polu golfowym.

„Bardzo mi się u Was podobało. Pole było dobrze przygotowane. Jestem też zadowolony ze swojego wyniku” Saami Laattala, Finlandia

„Pole było w doskonałej kondycji, a sam turniej bardzo przyjemny” Ivo Margetich, Austria

„Bardzo fajnie, że przyjeżdżają do nas obcokrajowcy. Każdego dnia z nimi grałem i na taką międzynarodową rywalizację byłem nastawiony” – podsumował turniej Mateusz Gradecki.

Citi Handlowy Mistrzostwa Polski Mężczyzn należą do kalendarza turniejów Światowego Rankingu Golfa Amatorskiego (WAGR), dzięki czemu wywalczone punkty wpłyną na klasyfikację golfistów w najważniejszym zestawieniu amatorów.

Kolejny turniej z cyklu Citi Handlowy odbędzie się w Modrym Lesie w dn. 4-6 sierpnia i wyłoni klubowego mistrza juniorów.

Citi Handlowy XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn 2015 (17-19.07.2015, Kraków Valley G&CC)

  1. Mateusz Gradecki (Gradi GC) – (67, 70, 71) – 208
  2. Clemens Gaster (GC Enzesfeld) – (72, 65, 73) – 210
  3. Patrick Oswald (GC Salzburg) – (73, 71, 67) – 211

Więcej na polishchampionships.pl
Wyniki TUTAJ.
Galeria TUTAJ lub na Facebook’u PZG.

Fot. strzalynafairwayu.pl