Gaster i Gradecki prowadzą w Mistrzostwach Polski Mężczyzn

18 lipca 2015

Po drugim dniu Citi Handlowy XXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn stawkę najlepszych zawodników otwierają ex aequo Austriak Clemens Gaster (GC Enzesfeld) i Mateusz Gradecki (Gradi GC) z wynikiem 137.

Dzisiejsza runda rozpoczęła się przy zachmurzonym niebie i groźbie krążących wokół pola burz. Po południu, przy upalnym lipcowym słońcu na polu Kraków Valley G&CC momentami trudno było złapać oddech.

Można było zauważyć, że uczestnicy mistrzostw „ograli” się już z polem, co pokazały w znacznej mierze dzisiejsze wyniki. Austriak Clemens Gaster (1364. WAGR), który wczoraj uzyskał 72 uderzeń, zagrał dziś najlepiej w całym turnieju – 65 (-7). Uplasował się tym samym z kadrowiczem reprezentacji Polski Mateuszem Gradeckim (70) na pierwszym miejscu w klasyfikacji.

Gaster przyznał, że jest to jego pierwsza wizyta w naszym kraju: „Gram w Polsce po raz pierwszy i bardzo mi się podoba, szczególnie że dziś grałem dobrze. Miałem wielkie szczęście do porannej, chłodnej pogody, co pozwoliło mi grać solidnie. Niemal wszystkie strzały lądowały na fairwayu, a moje puttowanie było na poziomie”.

Pierwszą trójkę zamyka Litwin Kornelijus Baliukonis (Capitals Golf Club), plasujący się na 4927 miejscu w WAGR, z rezultatem 143 uderzeń (68, 75). Zapowiada się zacięta walka o trzecie. Baliukonisa goni różnicą jednego punktu (144) aż trzech zawodników: Estończyk Sander Aadusaar (Niitvälja Golf Club) oraz Austriak Patrick Oswald (GC Salzburg) i kadrowicz Oskar Zaborowski (Toya G&CC), którzy zagrali dziś poniżej par pola, odpowiednio -1 i -2.

CUT’a przeszło 72 zawodników, którzy jutro od 8:00 zmierzą się w finale Citi Handlowy XXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn.

Wyniki TUTAJ
Tee time’y TUTAJ
Livescoring TUTAJ

Więcej na polishchampionships.pl

Fot. strzalynafairwayu.pl