Znamy mistrzów Citi Handlowy MP Mid-Amatorów i Seniorów

7 czerwca 2015

Włodzimierz Stańczak zdobył tytuł mistrzowski wśród mid-amatorów, a Bogusław Bil okazał się najlepszym seniorem. Oksana Wojtkiewicz i Małgorzata Brodowska obroniły zeszłoroczne tytuły w swoich kategoriach.

Przez trzy dni 168 golfistów, w tym 22 kobiety, walczyło o najwyższe krajowe laury na polu Amber Baltic GC. Prezes Marek Michałowski, który sam brał udział w MP Seniorów, podczas ceremonii rozdania nagród nie krył zadowolenia: „Gratuluję zwycięzcom. To były naprawdę udane zawody. Pogoda dopisała, a pole było świetnie przygotowane”.

Od początku zawodów zapowiadała się zacięta walka między mid-amatorami. Po dwóch pierwszych rundach na prowadzeniu utrzymywał się Adrian Stanley (Amber Baltic GC), który ostatecznie zajął trzecie miejsce z wynikiem 227. Pozostający poza czołówką Włodzimierz Stańczak, z każdym kolejnym dniem piął się co raz wyżej w klasyfikacji generalnej, aby po rundzie finałowej uzyskać najlepszy rezultat zawodów – 225 uderzeń. I wicemistrzem kraju został Anthony Kerr (227), który awansował najpierw z 10-ego, a następnie z 4-ego miejsca.

Czołówka klasyfikacji mid-amatorek od pierwszej rundy pozostawała bez zmian. Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) po raz kolejny udowodniła, że jest najlepszą golfistką w swojej kategorii. Od początku turnieju dystansowała pozostałe zawodniczki. Już pierwszego dnia wpracowała przewagę 11 uderzeń nad Rheą Wiatr (Warsaw Golf Links), która wywalczyła tytuł I wicemistrzyni. Drugiego dnia prowadzenie Wojtkiewicz zwiększyło się do 14, a po rundzie finałowej do 24 uderzeń. Wiatr po trzech dniach uzyskała łączny wynik 265, wyprzedzając tym samym zawodniczkę Binowo Park GC Dorotę Midę (288) – II wicemistrzynię Polski.

Wśród seniorów od pierwszej rundy na czele klasyfikacji pozostawał Bogusław Bil (Modry Las GC), który uzyskał łączny rezultat 237 uderzeń. O druga pozycję trwała zacięta walka między zawodnikami klubu gospodarzy Andrzejem Jesionkiem i Jackiem Kubickim. Ostatecznie tytuł I wicemistrza trafił w ręce Jesionka (238), który wyprzedził swojego klubowego kolegę o 2 uderzenia.

Tytuł mistrzyni Polski seniorek obroniła Małgorzata Brodowska (Sierra GC) – od początku prowadziła w klasyfikacji pań, wyprzedzając pozostałe zawodniczki o kilka uderzeń. Najlepsza seniorka w kraju zakończyła mistrzostwa z rezultatem 271 uderzeń. Wydawało się, że drugie i trzecie miejsce to kwestia rozstrzygnięcia walki między Elżbietą Panas (KG First Warsaw G&CC) i Ewą Geritz (Sobienie Królewskie G&CC). Panas po dwóch dniach wyprzedzała koleżankę z Sobieni dwoma uderzeniami. Runda finałowa przyniosła nieoczekiwany zwrot akcji. Zawodniczka niemieckiego Sauerland GC Bożena Sokołowska uzyskała najlepszy wynik dnia (88) i awansowała na trzecie miejsce z łącznym rezultatem 278, ostatecznie plasując się przed Elżbietą Panas (280). I wice mistrzynią Polski została awansująca z trzeciej pozycji Ewa Geritz z rezultatem 276.

Wielu golfistów zwracało uwagę, że pole Amber Baltic GC było bardzo trudne podczas tych zawodów. Właściciel Andrzej Jesionek przyznał, że w tym roku komitet turnieju postawił wysoką poprzeczkę: „Chciałem podkreślić, że komitet ustawił trudne pin positions, co spowodowało, że osiągane wyniki nie są rewelacyjne. Amber na tych zawodach stał się naprawdę trudnym polem, szczególnie kiedy zerwał się porywisty wiatr, który towarzyszył drugiej rundzie. To jednak mistrzostwa Polski i pole musi stanowić wyzwanie dla najlepszych zawodników w naszym kraju”.

Gościem specjalnym zawodów była wiceminister sportu Dorota Idzi: „Bardzo się cieszę, że mogłam z bliska przyjrzeć się zmaganiom golfistów na zawodach klasy mistrzowskiej. Golf to niezwykle ciekawa dyscyplina. Co ważne to wspaniała forma aktywności ruchowej dla wszystkich, którą można uprawiać bez względu na wiek. Ministerstwo Sportu i Turystyki na pewno będzie dalej wspierać rozwój tego sportu w Polsce” – powiedziała podsumowując ceremonię wręczenia nagród.

Kolejny turniej z cyklu Citi Handlowy odbędzie się również w województwie zachodniopomorskim, w Binowo Park GC w dniach 18-21 czerwca, gdzie odbędą się Klubowe Mistrzostwa Polski Grupy Kwalifikacyjnej.

Citi Handlowy XIII Mistrzostwa Polski Mid-Amatorów – (Amber Baltic GC, 5-7.06.2015) – wyniki końcowe
Mężczyźni:
1. Włodzimierz Stańczak (First Warsaw G&CC)
2. Anthony Kerr (Gradi GC)
3. Adrian Stanley (Amber Baltic GC)
Kobiety:
1. Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC)
2. Rhea Wiatr (Warsaw Golf Links)
3. Dorota Mida (Binowo Park GC)

Citi Handlowy XIII Mistrzostwa Polski Seniorów– (Amber Baltic GC, 5-7.06.2015) – wyniki końcowe
Mężczyźni:
1. Bogusław Bil (Modry Las GC)
2. Andrzej Jesionek (Amber Baltic GC)
3. Jacek Kubicki (Amber Baltic GC)
Kobiety:
1.Małgorzata Brodowska (Sierra GC)
2. Ewa Geriz (Sobienie Królewskie G&CC).
3. Bożena Sokołowska (Sauerland GC)

Citi Handlowy XIII Mistrzostwa Polski Mid-Amatorów – (Amber Baltic GC, 5-7.06.2015) – strokeplay netto
Mężczyźni:
1. Marek Garboliński (Kalinowe Pola GC)
2. Lech Sokołowski (Sierra GC)
3. Piotr Batogowski (KG Lisia Polana)
Kobiety:
1. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska (Euler Hermes City Golf)
2. Beata Traczewska-Skóra (Mazury G&CC)
3. Iza Stańczak (First Warsaw G&CC)

Citi Handlowy XIII Mistrzostwa Polski Seniorów – (Amber Baltic GC, 5-7.06.2015) – strokeplay netto
Mężczyźni:
1. Jarek Skręta (Royal Golf Club Wilanów)
2. Errol Mills (Dolnośląski KG)
3. Marek Gaik (Armada GC)
Kobiety:
1. Beata Stepułajtys (Mazury G&CC)
2. Brygida Morańska (Śląski KG)
3. Elżbieta Górska (Binowo Park GC)

Więcej o cyklu Citi Handlowy Mistrzostwa Polski na polishchampionships.pl
Szczegółowe wyniki Citi Handlowy MP Mid-Amatorów TUTAJ.
Szczegółowe wyniki Citi Handlowy MP Seniorów TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl

Fot. strzalynafairwayu.pl