W piątek debiut Meronka w Palmer Cup!

10 czerwca 2015

Pojutrze na polu Rich Harvest Farms (USA) rozpocznie się trzydniowa rywalizacja w Palmer Cup, corocznym starciu Europy ze Stanami Zjednoczonymi. Adrian Meronk jako pierwszy Polak, i szósty student ETSU, będzie reprezentował Stary Kontynent w akademickim odpowiedniku Ryder Cup.

Adrian Meronk (Toya G&CC), plasujący się na 46 miejscu w Światowym Rankingu Golfa Amatorskiego WAGR oraz 29. w akademickim rankingu magazynu Golfweek, został wyróżniony powołaniem do reprezentacji Europy dzięki wysokiej pozycji w klasyfikacji graczy z NCAA i zdobyciu odpowiedniej liczby punktów rankingowych: „Nominacja do gry w Palmer Cup jest jednym z moich największych sukcesów. To wielki zaszczyt znaleźć się wśród najlepszych golfistów-amatorów w Europie. Jestem dumny, ponieważ będę reprezentował nie tylko uczelnię ETSU, ale również swój kraj. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia rywalizacji”.

W europejskiej drużynie zagrają przedstawiciele ośmiu krajów nominowani:

  • w ramach punktacji rankingowej Palmer Cup: Jon Rahm (Hiszpania), Max Rottluff (Niemcy), Rowin Caron (Holandia), Adrian Meronk (Polska), Clement Sordet (Francja), Thomas Detry (Belgia);
  • przez komitet turnieju: Gary Hurley (Irlandia), Matthias Schwab (Austria);
  • dzięki wygranej w R&A Foundation Scholars Tournament: Mathias Eggenberger (Liechtenstein).

„W naszym zespole na pewno liderem będzie Jon Rahm-Rodriguez, który zajmuje 1. miejsce w rankingu WAGR. Jest to bardzo utalentowany zawodnik, prezentujący już drugi sezon z rzędu znakomitą formę. Ja jednak nie mam żadnych kompleksów i zamierzam udowodnić, że nominacja do gry w Palmer Cup nie była przypadkiem” – dodaje reprezentant Polski.

Schwab i Eggenberger będą, podobnie jak Meronk, pierwszymi zawodnikami ze swoich krajów występującymi w tym prestiżowym turnieju.

Rywalizacja w Palmer Cup rozpocznie się 12 czerwca meczami w formacie foursome o godz. 14:30 czasu polskiego, a o 18:30 golfiści z Europy staną do walki z USA w formacie four-ball. Podczas drugiego i finałowego dnia młodzi golfiści będą pojedynkować się w meczach indywidualnych.

Zmagania studentów dwóch kontynentów odbywają się corocznie od 1997 r. Do tej pory odbyło się 18 turniejów, z czego gracze z USA triumfowali 9 razy, z Europy – 8, a w 1998 zdarzył się jedyny w historii rozgrywek remis. W 2014 roku zwycięstwo przypadło Europie 18.5 – 11.5.

Pod koniec maja Arnold Palmer i Amerykański Związek Trenerów Golfa podjęli decyzję, zgodnie z którą od 2018 roku w Palmer Cup będą rywalizować również najlepsze studentki obu kontynentów. Przyszłoroczny turniej odbędzie się na polu Formby Golf Club, niedaleko Liverpoolu w Wielkiej Brytanii.

Więcej o Palmer Cup na stronie: www.palmercup.org, facebooku oraz twitterze.

Live Scoring dostępny TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl