Świetny występ Meronka w Palmer Cup

16 czerwca 2015

Po trzech dniach rozgrywek, w niedzielę na polu Rich Harvest Farms (USA) zakończyło się coroczne starcie między europejskimi i amerykańskimi studentami – Palmer Cup. Adrian Meronk (Toya G&CC), pierwszy Polak, który zagrał w tym turnieju, zdobył dla drużyny Starego Kontynentu 3,5 pkt na 4 możliwe. Reprezentacja USA wygrała z Europą 18 – 12.

Rywalizacja w Palmer Cup rozpoczęła się w piątek od meczów w formacie foursome. Adrian Meronk (46. WAGR) grający z Hiszpanem Pepem Anglesem (33. WAGR) wygrali z duetem Beau Hossler (6. WAGR) /Maverick McNealy (2. WAGR) na 16. dołku 3&2. Było to jedyne zwycięstwo Europy w porannych starciach. Po południu golfiści współzawodniczyli w formacie four-ball. W tej odsłonie partnerem Polaka był Belg Thomas Detry (11. WAGR), a przeciwnikami Lee McCoy (5. WAGR) i Ollie Schniederjans (13. WAGR). Europejczycy wygrali 4&3.

Drugiego i finałowego dnia młodzi golfiści pojedynkowali się w meczach indywidualnych. Reprezentant polskiej kadry narodowej stanął w szranki z Kylem Jonesem (25. WAGR) i najlepszym golfistą NCAA Maverickem McNealy’m (2. WAGR). Pierwszy mecz Polak zremisował, a w drugim odniósł zwycięstwo3&2 nad jednym z czołowych zawodników nie tylko ligi akademickiej, ale również światowego rankingu WAGR, udowadniając swoją wyśmienitą formę i sportowy potencjał.

„Udział w Palmer Cup był dla mnie bezcenny pod każdym względem. Zdobyłem doświadczenie, którego nie da się nigdzie kupić. Mogłem zaprezentować swoje umiejętności na tle najlepszych golfistów-amatorów na świecie. Pole było perfekcyjnie przygotowane do gry na najwyższym poziomie. Najważniejsze, że pokazałem się z dobrej strony i godnie reprezentowałem nasz kraj oraz moją uczelnię na arenie międzynarodowej. Cieszę się również, że sprawiłem wiele frajdy kibicom golfa w Polsce, którzy okazują mi wsparcie na każdym kroku” – powiedział Adrian Meronk po zakończonym turnieju.

Już na początku zmagań amerykańska drużyna wypracowała przewagę punktową nad reprezentacją Europy, ostatecznie odnosząc zwycięstwo 18 – 12. Dla USA jest to dziesiąta, a druga z rzędu, wygrana w historii Palmer Cup.

Zawody Palmer Cup odbywają się corocznie od 1997 r. Do tej pory odbyło się 19 turniejów, z czego gracze z USA triumfowali 10 razy, z Europy – 8, a w 1998 zdarzył się jedyny w historii rozgrywek remis.

Więcej o Palmer Cup na stronie: www.palmercup.orgfacebooku oraz twitterze.
Wyniki dostępne TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl

Fot. strzalynafairwayu.pl