Sobienie Królewskie G&CC i Warsaw Golf Links zmierzą się w finale Klubowych MP!

30 czerwca 2015

Jutrzejszy dzień rozstrzygnie, kto zostanie nowym klubowym mistrzem Polski. W finale powalczą dwa warszawskie kluby Sobienie Królewskie G&CC i Warsaw Golf Links. O trzecie miejsce bój stoczą Toya G&CC z FWG&CC.

Trzeci dzień Citi Handlowy XIV Klubowych Mistrzostw Polski zakończył się kolejną emocjonującą dogrywką z udziałem Warsaw Golf Links (Alex Kleszcz i Marek Tymiński) i Toya G&CC (Adrian Meronk i Jan Szmidt Jr.).

„Niedużo by brakowało, a wygralibyśmy dogrywkę po pierwszym dołku. Uważam, że zasłużenie wygraliśmy na trzecim. Na dwójce Alex pokazał, że na prawdę świetnie puttuje, a ja na trójce zamknąłem temat. Jesteśmy w dobrej formie. Myślę, że trochę nam szczęście sprzyja, więc jesteśmy dobrej myśli. Obstawiamy w dużej mierze gry zespołowe, co dla nas jest bardzo ważne. Mamy asa w rękawie w postaci Alexa Kleszcza. Przed finałem czujemy się bardzo dobrze” – powiedział kapitan Warsaw Golf Links Marek Tymiński.

Zawodnicy Sobienie Królewskie G&CC wygrali z First Warsaw G&CC zarówno w fourball, foursome i jednym singlu. Trzy punkty oraz remis w kolejnym pojedynku singlowym zdecydowały o wyniku 3.5:1.5 na korzyść drużyny z Sobieni Szlacheckich.

Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC) przyznał, że był to emocjonujący dzień: „Ja swojego foursome’a z Pedrycem przeciwko zawodnikom FWG&CC zagraliśmy wyśmienicie (6&5). Nie spodziewaliśmy się, że zagramy w finale z Warsaw Golf Links. Przyjechaliśmy tutaj wygrać i chcemy walczyć do końca”.

Tokary GC pokonały dziś Wielkopolski KG 4:1 i powalczą o piąte miejsce z Amber Baltic GC, którzy wygrali dzisiejsze rozgrywki z Rosa Private GC 3:2.

W rozgrywkach drugiej grupy wygrali dziś A&A GC z Modrym Lasem GC 4.5:0.5, a Tyski KG z wynikiem 3.5:1.5 pokonał Binowo Park GC. Zawodnicy Sierry GC i KG Lisiej Polany, którzy z rezultatami 4:1 zwyciężyli swoje mecze odpowiednio ze Śląskim KG oraz Mazurami G&CC stoczą jutro bój o pozostanie w grupie mistrzowskiej. Wiadomo już, że w przyszłym roku do grupy kwalifikacyjnej spadną ekipy Śląskiego KG oraz Mazur G&CC.

Więcej o turnieju na stronie polishchampionships.pl
Wyniki TUTAJ.
Tee time’y TUTAJ.
Galeria na FB TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl