PZU Press Golf Cup dla dziennikarzy zakończony

W ostatnią sobotę 6 czerwca na polu Sobienie Królewskie G&CC odbyła się druga edycja turnieju skierowanego do dziennikarzy i przedstawicieli mediów – PZU Press Golf Cup. Zwycięzcą został Jerzy Wiącek.

W turnieju głównym (dla zawodników z zieloną kartą) wystartowało 7 kobiet i 24 mężczyzn. Pokonanie wszystkich 18 dołków było dla zawodników prawdziwym wyzwaniem. Musieli zmagać się z najwyższą w tym roku temperaturą, która nie sprzyjała koncentracji, a także z silnym wiatrem, który utrudniał celne strzały.

„To był mój pierwszy pełny turniej, ale w golfa gram od kilku lat i to na wielu polach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę serwis internetowy Fore Golf, tak więc gra i testowanie sprzętu należy do moich obowiązków” – powiedział zwycięzca Jerzy Wiącek, który zdobył aż 51 pkt.

Drugie miejsce w klasyfikacji stableford netto zajęła dziennikarka „Newsweek Polska” Renata Kim – 38 pkt. Był jej to drugi występ w turnieju. Na trzeciej pozycji uplasował się Artur Czarnecki (Grupa Marketingowa Infinico) – 37 pkt.

W tym roku dużo problemów z bunkrami i wodą mieli Krzysztof Rawa („Rzeczpospolita”), Grzegorz Cydejko („Forbes Polska”) i debiutant – Michał Owczarek (Sport.pl/”Gazeta Wyborcza”). Niestety nikomu nie spełniło się marzenie wszystkich golfistów, jakim jest hole-in-one. Najbliżej celu był Jerzy Czaplejewicz – wydawca magazynu „Golf & Life”, dzięki czemu wygrał on rozgrywany na dziewiątym dołku konkurs closest-to-the-pin.

Podobnie jak w ubiegłym roku turniejowi głównemu PZU Press Golf Cup towarzyszyła Akademia Golfa dla dziennikarzy i przedstawicieli mediów, którzy nie mają jeszcze zielonej karty. W Akademii zadania wyznaczone przez instruktorów najlepiej wykonali Ewa Goliszewska (ZPR Media SA) i Paweł Wasilewski (Media Forum).

Patronat nad imprezą objął Polski Związek Golfa oraz PGA Polska. Sponsorem tytularnym było PZU, a partnerami: Energia dla Firm, Nikon, Stilnovisti i Audi.