„Moving day” w Amber Baltic podczas MP Seniorów i Mid-Amatorów

6 czerwca 2015

W obu turniejach, które równocześnie toczą się na polu Amber Baltic GC, czołowi zawodnicy utrzymali swoje pozycje. Wśród seniorów prowadzą Bogusław Bil (Modry Las GC) i Małgorzata Brodowska (Sierra GC), w klasyfikacji mid-amatorów Adrian Stanley (Amber Baltic GC) oraz Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC).

Drugi dzień, trwających od piątku turniejów Citi Handlowy Mistrzostw Polski, toczył się przy zmiennej pogodzie – każdy z uczestników rozgrywał piłki w promieniach słońca, a niektórych nie oszczędził deszcz i silny wiatr. Od południa warunki atmosferyczne zaczęły się stopniowo pogarszać, co postawiło mid-amatorów w trudniejszym położeniu niż startujących w godzinach porannych seniorów.

Klasyfikację generalną mężczyzn otwiera Bogusław Bil, prezes Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów, z łącznym wynikiem 159 uderzeń. Kolejny, gorszy o zaledwie jedno „oczko”, jest Jacek Kubicki (Amber Baltic GC), a po piętach depczą im Andrzej Jesionek (Amber Baltic GC) oraz reprezentant RPA Mills Errol z sumą 162. Tuż za tą dwójką plasują się Marek Marcinkowski (Sobienie Królewskie G&CC) i Jan Musiolik (First Warsaw G&CC) z łącznym wynikiem o jedno uderzeniem gorszym.

Najlepszy wyniki rundy (75) należał do grającego „u siebie” Jacka Kubickiego: „Dzisiaj nie popełniałem prostych błędów. Grałem konsekwentnie. O ile wczoraj w kilku miejscach zdecydowałem się zaatakować i słono za to zapłacić, to dzisiaj zagrałem ostrożniej i to się opłaciło”.

Rosnąca presja związana z trudami utrzymania prowadzenia udzielała się Bogusławowi Bilowi: „Wczoraj zagrałem bardzo dobrze, wyłączając dwa dołki. Dzisiaj jako liderowi klasyfikacji grało mi się dużo trudniej – czułem sporą presję, co miało wpływ na mój końcowy wynik. Szczególnie krótka gra była słabsza”.

Wśród seniorek pozycję liderki utrzymała Małgorzata Brodowska, która po dwóch dniach zawodów osiągnęła rezultat 176. Miejsce drugie przypada Elżbiecie Panas (First Warsaw G&CC), której rubryka punktowa przedstawia końcowy wynik 183. Tuż za nią, gorsza o jedno uderzenie, plasuje się Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC).

Słabszą dyspozycję kobiet niż podczas pierwszego dnia zawodów tłumaczyła Elżbieta Panas: „Drugi dzień zawodów jest zawsze trudniejszy – walczymy o poprawienie wyników z pierwszej rundy”.

„Moving day” Citi Handlowy XIII Mistrzostw Polski Mid-Amatorów nie przyniósł zmiany na pozycji lidera. Ranking zawodów wciąż otwiera reprezentant  gospodarzy Adrian Stanley, mimo że drugą rundę zakończył z wynikiem (77) – aż o cztery uderzenia gorszym od najlepiej grającego dziś Fritza Greinmanna jr. (Berlin Wannsee). Reprezentant Niemiec, dzięki dobrej rudzie, awansował na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej z rezultatem 152. O jedno uderzenie mniej zgromadził na swoim koncie Włodzimierz Stańczak (First Warsaw G&CC), który zajmuje pozycję bezpośrednio za liderem. Miejsce tuż za podium, z wynikiem 154, przypadło ex aequo dla Scotta Harrisa (Wielkopolski Klub Golfowy), Antohony’ego Kerra (Gradi GC) i Michała Śladowskiego (Mazury G&CC).

„Pole jest bardzo dobrze przygotowane. Z powodu rosnącej siły wiatru pokonanie ostatnich pięciu dołków stanowiło nie lada wyzwanie. Mam pięć punktów straty do lidera i jutro postaram się je odrobić” – powiedział Anthony Kerr (Gradi GC).

„Pin positions były ustawione dzisiaj znacznie łatwiej niż podczas pierwszej rundy, green’y przyśpieszyły, a tempo gry rosło z minuty na minutę wraz z nadciągają burzą. Na pierwszej 9-tce trafiłem prawie wszystkie up&down’y i miałem 14 put’ów co dało mi wynik -2. Niestety na drugiej 9-tce okazało się, że na dołku nr 8 jest wodny hazard co znacznie pogorszyło mój wynik” – relacjonował Mikołaj Wojnowski (Królewski Klub Golfowy w Wilanowie).

U mid-amatorek sytuacja wygląda podobnie jak po pierwszej rundzie. Pozycja triumfatorki wydaje się jak na razie niezagrożona, a łączny wynik 163 dystansuje Oksanę Wojtkiewicz o 14 uderzeń od drugiej w klasyfikacji Rhei Wiatr (Warsaw Golf Links). Za nimi kolejno: Dorota Mida (Binowo Park GC) z wynikiem 193 oraz Elżbieta Wolschendorf- Łazowska (Euler Hermes City Golf) z łącznym rezultatem 196.

Wiele pochlebnych słów padło z ust uczestników pod adresem pola golfowego i atmosfery klubu – gospodarza zawodów: „Gra na tym polu to zawsze dla mnie ogromna przyjemność, ze względu na to, że jest to istotna część historii polskiego golfa. Uwielbiam atmosferę tego pola i domku klubowego” – powiedziała Elżbieta Panas. Wtórowała jej przewodnicząca Komisji Golfa Kobiecego Brygida Morańska (Śląski KG): „Warto przypomnieć, że to tu w Amber Baltic w 2003 roku odbyły się pierwsze mistrzostwa seniorów i mid – amatorów, a te zawody są rozgrywane tutaj po raz czwarty w historii. Zawsze chętnie tu wracamy. Szczególnie, że jest świetnie przygotowane pole, wspaniała pogoda, a zawodom towarzyszy sportowa atmosfera. Czekamy na jutrzejszy finał”.

Zgodnie z decyzją komitetu turnieju, cut-a przeszło 35 seniorów i  7 seniorek oraz 33 mid-amatorów oraz 6 mid-amatorek.
Już jutro rundy finałowe turniejów, które ruszają o 8:00.

Wyniki rywalizacji oraz dodatkowe informacje na temat Citi Handlowy XIII Mistrzostwa Polski Seniorów i Mid-Amatorów na stronie Polishchampionships.pl.

errpzgolf

Fot. strzalynafairwayu.pl