Kossacky o włos od podium w Ryan Moore Junior Championship

15 czerwca 2015

W miniony czwartek zakończył się jeden z największych trzydniowych turniejów z serii American Junior Golf Association 2015 (AJGA), Ryan Moore Junior Championship. Nastasia Kossacky, reprezentantka polskiej kadry narodowej, zajęła wysokie, 5 miejsce.

Rozegrany w dniach 8-11 czerwca Ryan Moore Junior Championship na polu Anthem Coutry Club w Nevadzie przyciągnął 77 młodych golfistów, w tym 24 dziewczęta. Polskę reprezentowała, mieszkająca na co dzień w San Diego, Nastasia Kossacky (Sobienie Królewskie G&CC), która w Światowym Rankingu Golfa Amatorskiego WAGR plasuje się na 1293 pozycji.

Polka świetnie rozpoczęła zawody – po pierwszej rundzie, z 2 birdie, zajmowała 4. miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 71 (-1). Drugiego dnia Kossacky zakończyła grę z rezultatem 74, który plasował ją jako 6-tą golfistkę turnieju. W ostatnim dniu rozgrywek jej lepsza dyspozycja (6 birdie) pozwoliła na uzyskanie wyniku par pola, dzięki czemu w końcowej klasyfikacji kadrowiczka z wynikiem 217 zajęła 5. miejsce. Zwyciężczynią wśród dziewcząt została Kaylee Benton, która uzyskała rezultat 212 (69,71,72). Najlepszym golfistą został Yash Majmudar (212) z Singapuru.

„W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy ponad 43 stopni Celsjusza i pustynnym wietrze gra była nadzwyczaj wyczerpująca. Nastasia grała bardzo dobrze technicznie na fairwayu, brakło trochę szczęścia w patowaniu. Nastasia jest gotowa na następny turniej w Rancho Mirage” – podsumowała grę Nastasii Margaret Kossacky.

American Junior Golf Association (AJGA) to stowarzyszenie zajmująca się rozwojem golfa chłopców i dziewcząt, aspirujących do zdobycia stypendium golfowego na amerykańskich uczelniach. Członkami AJGA byli w przeszłości wybitni golfiści, m.in. Tiger Woods, Phil Mickelson, Stewart Cink, Rickie Fowler, Lucas Glover czy Justin Leonard.

Wyniki TUTAJ.

Fot. strzalynafairwayu.pl

fot. strzalynafairwayu.pl