Rozpoczęły się Klubowe Mistrzostwa Polski – grupa A

28 czerwca 2015

W niedzielę szesnaście drużyn rozpoczęło walkę w Citi Handlowy XIV Klubowych Mistrzostwach Polski, które odbywają się w First Warsaw G&CC. Prowadzenie objął klub Toya G&CC Wrocław z wynikiem 376.

W zawodach wystartowało 105 golfistów i 7 golfistek, którzy rozgrywali dziś rundę stroke play.

Pierwszą dziesiątkę najlepszych wyników zdominowali juniorzy. Jednak najlepiej zagrał Adrian Meronk (Toya G&CC), który już po 7 dołkach miał wynik -3. Ostatecznie z jednym eagle i cztery birdie zagrał pięć uderzeń poniżej par pola (67). Tomasz Gajewski (Sobienie Królewskie G&CC) i Filip Kowalski (Tokary GC) uplasowali się ex aequo na drugiej pozycji z rezultatem 71 (-1).

„Grało się dobrze. Pogoda dopisywała. Na pierwszej dziewiątce wiało słabiej, więc było łatwiej. Grałem solidnie, puttowałem w miarę dobrze. Trafiłem kilka dobrych puttów na birdie i to mi dało dobry start, aby runda była udana” – powiedział Meronk po zejściu z ostatniego dołka.

Filip Kowalski również był zadowolony z dzisiejszego dnia: „Grało mi się świetnie. Pole jest strasznie trudne. Równa gra i trzy birdie zapewniły mi wysokie miejsce”.

Wśród kobiet najwyżej w klasyfikacji znalazła się juniorka Toya G&CC Natalie Polivchak, która zakończyła osiemnastkę w 78 uderzeniach.

„Mam nadzieję, że jutro moja drużyna zagra z pierwszego miejsca” dodał Meronk i nie pomylił się. Na prowadzenie wśród drużyn wysunął się team Toya G&CC Wrocław w składzie: Adrian Meronk, Jan Szmidt Jr., Jan Piętka, Oskar Zaborowski, Kuba Urbański, Tymoteusz Michaś, Ryszard Sobiesiak Romuald Szałagan (kapitan) z rezultatem 376 punktów (suma pięciu najlepszych wyników indywidualnych).

Na drugim miejscu jest zespół Sobienie Królewskie G&CC – 388, a na trzecim First Warsaw G&CC – 397.

Na podstawie sumy z pierwszej rundy drużyny zostały podzielone na dwie grupy: 1-8 oraz 9-16 według kolejności zajętych miejsc.

Rywalizacja odbędzie się w formacie match play brutto w grupach. Każdy mecz składać się będzie z trzech pojedynków indywidualnych (single match play), jednego pojedynku foursome match play oraz jednego pojedynku fourball match play.

Wyniki dostępne TUTAJ.
Tee time’y dostępne TUTAJ.
Więcej o turnieju na polishchampionships.pl.

Fot. strzalynafairwayu.pl