Klubowe MP Juniorów – zgłoś swoją drużynę!

25 czerwca 2015

Już za miesiąc mija termin zapisów na Citi Handlowy Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się w dn. 4-6 sierpnia w Modrym Lesie GC. Jest to trzydniowa impreza, w której może wziąć udział nieograniczona liczba drużyn z jednego klubu składająca się z 3 osób.

Prezes PZG Marek Michałowski wyraził nadzieję, że druga edycja klubowych mistrzostw juniorów ugruntuje pozycję rozgrywek w corocznym terminarzu zawodów: „W zeszłym roku, po dłuższej przerwie, Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów powróciły z sukcesem do kalendarza turniejów PZG. Mam szczerą nadzieję, że tegoroczne rozgrywki przebiegną w równie przyjacielskiej i sportowej atmosferze, a młodym adeptom golfa przyniosą wiele radości oraz sportowych, niezapomnianych emocji. Formaty gry są bardzo przyjazne nawet dla początkujących z wysokimi handicapami, także liczymy na duże zainteresowanie wśród najmłodszych. Gorąco prosimy także kluby i trenerów o wsparcie logistyczne i organizacyjne dla ekip juniorskich”.

Prezes PGA Polska Jarek Sroka dodaje, że jest to fantastyczna okazja do rozpoczęcia przez najmłodszych zawodników następnego etapu sportowego rozwoju: „Turniejowa rywalizacja to kolejny element strategiczny w budowaniu relacji uczeń-trener i szansa na ocenę postępów młodego zawodnika w nowej sytuacji. Konsekwentny i przemyślany rozwój juniorów możliwy jest jedynie pod bacznym okiem instruktorów. Dzisiejsi najzdolniejsi juniorzy, jeśli zostaną odpowiednio pokierowani, mają szansę na znalezienie się w zawodowej, czy olimpijskiej reprezentacji Polski w przyszłości. Dlatego też dumny udział najmłodszych reprezentantów w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów powinien być zadaniem każdego trenera”.

Potwierdzeniem udziału drużyny jest wniesienie opłaty wpisowej (450 zł) na rachunek Polskiego Związku Golfa oraz zgłoszenie składu drużyn na adres organizacja@pzgolf.pl do 27 lipca 2015 r.

Zeszłoroczne zawody rozgrywane na polu Binowo Park Golf Club zakończyły się zwycięstwem reprezentacji gospodarzy. Miejsce drugie wywalczył zespól Tokary Golf Club, a trzecie Tyski Klub Golfowy.

Modry Las GC to 18-dołkowe pole golfowe (par 72) położone w województwie zachodniopomorskim, oddalone o 45 km od Stargardu Szczecińskiego i 66km od Gorzowa Wielkopolskiego. Obiekt zaprojektowany przez Gary’ego Playera szybko zyskał uznanie światowych ekspertów. Według ankiety ekspertów przeprowadzonej przez prestiżowy amerykański Golf Inc. Modry Las został wybrany finalistą rankingu na najpiękniejsze pole na świecie otwarte w sezonie 2009 / 2010.

Partnerem wydarzenia jest PGA Polska.

Więcej informacji: polishchampionships.pl.

Fot. Jarosław Gaszyński