Gradi GC zwycięża w Klubowych MP Grupy Kwalifikacyjnej

21 czerwca 2015

Po czterech dniach Citi Handlowy XIII Klubowych MP Grupy Kwalifikacyjnej na polu Binowo Park GC triumfatorami zostali reprezentanci Gradi GC. Pokonali broniących barw Kalinowe Pola GC 3:2.

Turniej rozpoczął się od czwartkowej rundy strokeplay, w której triumfowali Michael Kobriger (Kalinowe Pola GC) z wynikiem 73 (+1) oraz w kategorii kobiet Dominika Gradecka (Gradi GC) z rezultatem 76 (+4). Od piątku do niedzieli między klubami trwały rozgrywki match play. Do ścisłego finału awansowali zawodnicy Gradi GC i Kalinowe Pola GC, którzy ostatnie mecze rozgrywali wiedząc, że mają zapewniony awans do grupy A. Wynikiem 3-2 drużyna z podwrocławskiego Brzeźna zdobyła pierwsze miejsce.

Tuż przed ceremonią rozdania pucharów i medali zawodnicy zwycięskiej drużyny tak skomentowali zakończone zawody: „Był to świetnie zorganizowany turniej. Bardzo się cieszymy, że dane było nam brać w nim udział i wygrać. Pole było rewelacyjnie przygotowane. Wprawdzie pogoda nie dopisała, co spowodowało gorsze wyniki na niektórych dołkach. Mieliśmy naprawdę fajne mecze w miłej atmosferze. Chcielibyśmy przede wszystkim podziękować naszemu kapitanowi za doskonałe decyzje, które zaowocowały mistrzostwem grupy B”.

„Turniej został rewelacyjnie zorganizowany, przepiękne greeny, świetne drużyny. Bardzo dobra rywalizacja. Musieliśmy pogodzić się z porażką i puścić Gradi do przodu. Myślę, że za rok odpowiemy dobrym atakiem” – powiedział Filip Czernicki z Kalinowych Pól.

Trzecie i ostatnie dające awans miejsce wywalczył Gdański G&CC, który 3.5:1.5 zwyciężył z reprezentacją Olympic GC.

„Przede wszystkim awans! Nikt w nas nie wierzył. Mam wrażenie, że tylko my sami w siebie wierzyliśmy. Mieliśmy mocno eksperymentalny skład: w ostatniej chwili zmieniony zawodnik, rezerwowy. Przez cały czas trwania turnieju jeden z zawodników grał z kontuzją. Grał odwrotny swing niż powinien. Nic nie wskazywało na to, że się uda. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mocniejsi niż w zeszłym i nie damy się zdegradować. Jeden rok w grupie kwalifikacyjnej nam wystarczy” – podsumował występ Gdańszczan kapitan Tomasz Kordek.

Medaliści zawodów zostali zakwalifikowani do rozgrywek grupy mistrzowskiej w 2016 roku. Natomiast klubowy mistrz kraju 2015 zostanie wyłoniony 1 lipca. Od 28 czerwca na polu First Warsaw G&CC w Rajszewie o ten tytuł zawalczy 16 zakwalifikowanych wcześniej teamów.

Citi Handlowy XIV Klubowe Mistrzostwa Polski Grupy Kwalifikacyjnej (Binowo Park GC, 18.06-21.06.2015 r.)

1. Gradi Golf Club (Anthony Kerr, Dominika Gradecka, Krzysztof Gradecki, Mateusz Szymański, Paweł Jaroch, Jason Andrew, Andrzej Szaryj, Andrzej Lis, Zbigniew Grabowski – kapitan)
2. Kalinowe Pola Golf & Country Club (Michael Kobriger, Robert Karbowniczek Kamil Nowak, Filip Czernicki, Przemysław Hałas, Wojciech Szwabowicz, Patrick Kobriger, Jan Rybczyński, Ewa Zawistowska – kapitan)
3. Gdański Golf & Country Club (Michał Guzowski, Grzegorz Sochaj, Tomasz Kordek – kapitan, Tomasz Ładocha, Janusz Karczewski, Tomasz Onichowski, Dariusz Ruchniewicz)

Wyniki TUTAJ 
Więcej o turniejach z cyklu City Handlowy Mistrzostwa Polski na stronie polishchampionships.pl.

Fot. Marek Biczyk