Gradi GC i Kalinowe Pola GC zmierzą się w finale Klubowych MP gr. B

20 czerwca 2015

Miejsce w ścisłym finale, wynikiem 3.5-1.5, zapewnił sobie klub Gradi GC wygrywając z reprezentacją Gdańsk G&CC. Zawodnicy Kalinowych Pól pokonali Olympic GC i dołączyli do zawodników z podwrocławskiego Brzeźna w walce o pierwsze miejsce.

Czasem słońce, czasem deszcz – tak można podsumować trzeci dzień zmagań w Citi Handlowy Mistrzostw Polski Grupy Kwalifikacyjnej. Do wczesnego popołudnia warunki atmosferyczne były dobre. Dopiero później nad polem w Binowie zaczęły krążyć złowieszcze chmury, z których mniej lub bardziej popadało. Było też zagrożenie przerwania gry ostatnich flajtów z powodu nadciągającej burzy, która ostatecznie ominęła podszczeciński obiekt golfowy.

Najlepiej w grupie 1-8, z wynikiem 4.5-0.5, poradzili sobie zawodnicy Kalinowych Pól, którzy z Olympic GC zremisowali w fourballu, a w pozostałych meczach odnieśli zwycięstwo. Gdańszczanie, wygrywając foursome i remisując w fourball, musieli uznać wyższość klubu Gradi GC, który zwyciężył wszystkie singlowe mecze. Wiadomo już na pewno, że dwa znajdujące się w finale kluby awansują do grupy A i w przyszłym roku zagrają o mistrzostwo Polski w gronie 16 najlepszych klubowych drużyn.

„To był kolejny bardzo udany dzień dla naszego klubu. Przyjechaliśmy, aby odnosić sukcesy i wygrywać. Póki co, to nam się udaje. Jutro nie zmieniamy naszego nastawienia i będziemy walczyć do końca. Czy będziemy w pełni zadowoleni z turnieju, okaże się jutro” – powiedział kapitan Gradi GC Zbigniew Grabowski.

Ciekawie zapowiada się walka o brązowy medal. Olympic GC zmierzy się z Gdańsk G&CC. W grupie 9-12 i 13-18 klub A&A GC pokonał wynikiem 5-0 Zawarcie GC, a Royal GC Wilanów zwyciężył z Armadą GC 3-2.

Więcej o turnieju na stronie polishchampionships.pl
Wyniki TUTAJ
Tee time’y TUTAJ.

Fot. Marek Biczyk