Selwent i Szmidt jr najlepsi w mistrzostwach match play!

31 maja 2015

Po czterech dniach rywalizacji na polu Rosa Private GC tytuł mistrzyni i mistrza kraju match play zdobyli Katarzyna Selwent, która pokonała Dorotę Zalewską, a Jan Szmidt jr zwyciężył z Alejandrem Pedryc Ganko.

W finale Katarzyna Selwent (Kalinowe Pola GC) i Dorota Zalewska (Binowo Park GC) zaciekle walczyły do 16-ego dołka. Zalewska musiała uznać wyższość koleżanki z kadry, która wygrała 3&2. Trzecie miejsce zajęła Dominika Gradecka (Toya G&CC) pokonując Karolinę Borucką (Rosa Private GC) – 5&4.

Dla Selwent jest to czwarty tytuł mistrzowski match play, która nie kryła radości i zaskoczenia: „Myślę, że z tego zwycięstwa jestem najbardziej zadowolona ze wszystkich. Poziom jest dużo wyższy. Śledzę bacznie progres juniorek i jestem strasznie dumna, że jest ich co raz więcej, a także że rywalizacja jest na co raz wyższym poziomie. Jestem zadowolona, że jeszcze coś udało mi się w golfie zawalczyć, tym bardziej, że studia zajmują mi większość czasu. To jest mój pierwszy turniej w tym sezonie i nie wiem czy jedyny w Polsce. Cieszę się strasznie, że mogłam cokolwiek w polskim golfie zawojować”.

Tytuł mistrza Polski obronił zeszłoroczny zwycięzca Jan Szmidt jr, który najpierw w półfinale wygrał z klubowym kolegą Oskarem Zaborowskim 7&6, a następnie z Alejandrem Pedryc Ganko (Sobienie Królewskie G&CC) – 3&1. Drugim wicemistrzem został Jakub Dymecki (Tokary GC) po wygranej na 18-tym dołku z Zaborowskim 1up.

„Rano miałem dość łatwy mecz z Oskarem. Grałem dość dobrze. Później zmierzyłem się z Alejandro, który grał bardzo ładnie jak na swój młody wiek. Po raz drugi udało mi się wygrać jakimś fartem” – podsumował swój dzień Jan Szmidt jr.

Wicemistrz Polski Alejandro Pedryc Ganko był dziś zaskoczony wygraną: „Pierwszy mecz grałem z Kubą Dymeckim. Wiedziałem, że to nie będzie łatwy mecz i jestem trochę zdziwiony tym wynikiem, że wygrałem. Po południu grałem z Jankiem Szmidtem. Jestem zadowolony, że zdobyłem drugie miejsce. Jasiu jest naprawdę dobrym zawodnikiem, a te ostatnie dołki grał naprawdę świetnie”.

„Serdecznie gratuluję medalistom i uczestnikom Citi Handlowy IX Mistrzostw Polski Match Play. Chciałbym również bardzo podziękować właścicielowi pola Rosa Private GC, panu Arkadiuszowi Musiowi za wspaniałe przygotowanie pola i udostępnienie obiektu Polskiemu Związku Golfa” – powiedział podczas ceremonii rozdania nagród wiceprezes PZG ds. prawnych i organizacyjnych Grzegorz Puszkarski.

W rozgrywkach strokeplay brutto przez pierwsze dwa dni rywalizowało 103 golfistów i 22 golfistki. Jakub Dymecki od początku był liderem w tym formacie (138 uderzeń), wyprzedzając zawodników Toya G&CC Jana Szmidta jr – (143) oraz Oskara Zaborowskiego (144). Najlepszy wynik w obu rundach uzyskał w pierwszym dniu junior z klubu Tokary GC, który zagrał 4 uderzenia poniż par pola (68).

U pań już po pierwszej grze utworzyła się mocna grupa trzech zawodniczek. Karolina Barucka (Rosa Private GC) zagrała najlepiej i zakończyła dwie rundy z wynikiem 150 (75, 75). Dorota Zalewska (Binowo Golf Park) po drugim dniu awansowała z wynikiem 155 z trzeciej pozycji na drugą przeskakując w klasyfikacji Dominikę Gradecką (Gradi Golf Club ) o jedno uderzenie.
Dla Igora Zagórowskiego (Gliwicki KG) oraz Jana Szałagana (Toya G&CC) występ okazał się bardzo szczęśliwy. Obaj panowie zagrali swoje pierwsze w życiu hole-in-one. Zawodnik gliwickiego klubu trafił jednym uderzeniem na dołku nr 17, a Szałagan na ‘czternastce’.

Kolejnymi zawodami z cyklu Citi Handlowy Polish Championships będą VIII Mistrzostwa Polski Seniorów i VIII Mistrzostwa Polski Mid-Amatorów, które odbędą się na polu Amber Baltic Golf Club w dniach 5-7 czerwca.

Citi Handlowy IX Mistrzostwa Polski Match Play (Rosa Private Golf Club, 28-31.05.2015) – wyniki końcowe

Mężczyźni:
1. Jan Szmidt jr (Toya G&CC)
2. Alejandro Pedryc Ganko (Sobienie Królewskie G&CC)
3. Jakub Dymecki (Tokary GC)
4. Oskar Zaborowski (Toya G&CC)
5. Filip Kowalski (Tokary GC)
6. Karol Oleksa (Sobienie Królewskie G&CC)

Kobiety:
1. Katarzyna Selwent (Kalinowe Pola GC)
2. Dorota Zalewska (Binowo Park GC)
3. Dominika Gradecka (Toya G&CC)
4. Karolina Barucka (Rosa Private GC)
5. Maria Żrodowska (Tokary GC)
6. Julia Korus (Tyski KG)

Pełne wyniki TUTAJ.
Więcej na polishchampionships.pl.

Fot. strzalynafairwayu.pl

Fot. strzalynafairwayu.pl