Julia Korus zwyciężczynią turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

21 maja 2015

Do walki o puchar IX edycji Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup, rozegranym w dniach 18 – 19 maja na polu Sand Valley G&CC koło Elbląga, wzięło udział ponad 100 zawodniczek. Wszystkie miejsca na podium zdobyły juniorki. Zwyciężyła 16-letnia Julia Korus z Tyskiego Klubu Golfowego.

Już po pierwszej rundzie stało się jasne, że to pomiędzy najmłodszymi zawodniczkami, na co dzień reprezentantkami polskiej kadry narodowej, rozstrzygnie się walka w klasyfikacji głównej turnieju – stroke play brutto. Druga runda tylko potwierdziła te przypuszczenia. Julia Korus, wywodząca się z Tyskiego Klubu Golfowego, nie pozwoliła odebrać sobie prowadzenia wypracowanego dzień wcześniej. Wynik z drugiej rundy – 77 uderzeń – wystarczył jej, by stanąć na najwyższym stopniu podium.

„To mój debiut w turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup i od razu bardzo udany. Na pewno wrócę tu za rok” – mówiła o swoim występie zwyciężczyni.

Na drugim stopniu podium stanęła jej koleżanka z kadry narodowej Dorota Zalewska (Binowo Park Golf Club), do której należał najniższy wynik drugiego dnia (75 uderzeń). Na trzecim miejscu znalazła się Maria Żrodowska z klubu golfowego Tokary.

Rywalizacja w turnieju toczyła się jeszcze w czterech dodatkowych klasyfikacjach – stableford netto oraz w stableford netto w 3 grupach handicapowych – co pozwoliło nagrodzić więcej startujących w turnieju pań. Dodatkowo w trakcie dwóch rund turniejowych rozegrano 12 dołków konkursowych oraz 2 dodatkowe konkurencje.

Stroke play brutto

  1. Julia Korus (Tyski Klub Golfowy)
  2. Dorota Zalewska (Binowo Park Golf Club)
  3. Maria Żrodowska (Tokary Golf Club)

Stableford netto

  • Małgorzata Ścisk (Sand Valley Golf Club) – 69

Grupy handicapowe

  • do HCP 16,4 – Anna Rydzkowska (Sierra Golf Club),
  • od 16,5 do 26,4 HCP – Aleksandra Jankowska (Royal Golf Club Wilanów),
  • od 26,5 do 36,0 HCP – Anna Kozłowska (Sand Valley Golf Club).

Tag Hauer Nearest to the Line

  • Urszula Zielińska-Bednarek (1-szy Łódzki Klub Golfowy)

Perrier-Jouet Nearest to the Pin

  • Elżbieta Panas (Klub Golfowy First Warsaw Golf & Country Club).

Pełne wyniki TUTAJ.
Więcej informacji o Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup na oficjalnej stronie i facebooku.

Fot: materiały prasowe