Polacy na podium The European Olympic Hopes Trophy!

28 kwietnia 2015

W niedzielę na słowackim polu Welten GC zakończył się III The European Olympics Hopes Trophy (EOHT) – turniej dla golfistów poniżej 17 roku życia. Polacy po fantastycznej grze uplasowali się na III miejscu, minimalnie ustępując słoweńskiej reprezentacji. Dziewczęta zajęły VI pozycję. Podobnie jak w poprzednich edycjach w obu kategoriach triumfowały Czechy.

W czterodniowej rywalizacji o puchar EOHT wzięło udział 6 drużyn narodowych z: Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Słowenii i Serbii. Każda reprezentacja rozegrała 5 meczów. Polacy zakończyli rozgrywki z wynikiem 16,5 : 8,5 odnosząc zwycięstwo nad gospodarzami turnieju oraz ekipami z Węgier i Serbii. Biało-czerwoni ustąpili jedynie kolegom z Czech i Słowenii, którzy również znaleźli się na podium. Szczególnie zacięta rywalizacja towarzyszyła zmaganiom z naszymi czeskimi sąsiadami. Ostatecznie Polacy przegrali z triumfatorami turnieju 2 : 3.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z całej reprezentacji. Chłopcy pokazali, że są w dobrej formie. Mało brakowało, a zajęliby 2 miejsce, ale o wyniku zdecydowała ilość wygranych rund indywidualnych. Jesteśmy gotowi, aby walczyć w kolejnych turniejach” – podsumował występ młodych golfistów trener kadry narodowej Mike O’Brien.

Wśród dziewcząt na podium stanęły odpowiednio: Czeszki, Słowaczki i Węgierki. Polska ekipa, osłabiona brakiem zawodniczek kadry A, miała mniej szczęścia niż ich koledzy. W rozegranych pięciu meczach nasze juniorki uzyskały łączny wynik 2 : 23 zajmując VI miejsce w klasyfikacji drużynowej.

„Dla dziewczyn było to ciekawe doświadczenie. Jeśli mają grać w przyszłości o tytuł mistrzyń, to na pewno ten występ będzie dla nich dobrą motywacją do dalszej pracy” – dodał O’Brien.

Następny występ polskich kadrowiczów podczas turnieju St. Andrews Links Trophy w Szkocji na początku czerwca (2-8.06.2015 r.).

Wyniki oraz informacje o tegorocznym EOHT TUTAJ.

Fot. Mike O’Brien/ Welten GC