Golfowo – narciarskie otwarcie sezonu w Armada Golf Club

12 lutego 2015

W dniach 15-16 marca 2015 r. miłośnicy golfa i białego szaleństwa będą mieli okazję zmierzyć się w I Turnieju Golf&Ski Port Hotel. Formuła zawodów nawiązuje do podobnych imprez organizowanych od wielu lat z powodzeniem w krajach alpejskich.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizować będą na polu golfowym Armada Golf Club, a drugiego – w slalomie gigancie na stokach Góry Żar. Dwudniowe zmagania pozwolą wyłonić najlepszego golfistę – narciarza spośród uczestników.

Skąd wziął się pomysł na tak nietypową formułę turnieju wyjaśnia Michał Goli Kapitan Klubu: „Spontaniczne spotkanie z naszymi klubowiczami w górach, zaowocowało ideą stworzenia turnieju, który połączy te dwie dyscypliny sportowe. Wśród golfistów jest przecież spora grupa osób, które spędzają aktywnie czas na stokach narciarskich. Postanowiliśmy to wykorzystać i dobrze się bawić, jednocześnie rywalizując o atrakcyjne nagrody”.

Na końcową punktację zawodów składać się będą dwa wyniki: pierwszy –rundy golfa stroke play brutto, drugi – lepszy czas z dwóch przejazdów narciarskich pomnożony przez współczynnik dwa. Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: open – kobiet i mężczyzn, juniorów do lat 12, juniorów do lat 18, mężczyzn i kobiet od 19 do 34 lat, mężczyzn i kobiet od 35 do 55 lat oraz seniorów powyżej 55 lat.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Polskiego Związku Golfa.

Zapisów na I Turnieju Golf&Ski Port Hotel można dokonać wysyłając maila na adres biuro@armadagolfclub.pl do 13 marca 2015 r., do godz.18:00 lub do zamknięcia listy 60 zawodników. Szczegółowe informacje pod nr tel. +48 668 040 226.

Tradycja turniejów golfowo – narciarskich już od kilkunastu lat wpisuje się w kalendarz miłośników tych dwóch sportów. W tym roku w dniach 13-17 maja 2015 r. w austriackim Zell am See-Kaprun odbędą się już po raz 11. Mistrzostwa Świata Ski&Golf. Na zawodników, zarówno zawodowców jak i amatorów, czeka slalom na lodowcu Kitzsteinhorn, oraz rozegranie 2 rund golfa na polu Golf Club Zell am See-Kaprun. W poprzednich latach w Ski & Golf World Championship udział wzięli m.in. Bode Miller, Kalle Palander, Thomas Sykora, Björn Einar Romören, Reinfried Herbst czy Werner Franz.

Fot. strzalynafairwayu.pl

 Fot. strzalynafairwayu.pl