Nowa odsłona serwisu PZG na Nowy Rok!

8 stycznia 2015

Przejrzysty układ graficzny, funkcja automatycznego dostosowywania do urządzeń mobilnych, łatwa nawigacja oraz przydatne funkcje „pod ręką” – oto najważniejsze elementy nowego serwisu internetowego PZG.

„W związku z dynamicznym rozwojem rynku urządzeń mobilnych oraz rosnącą z roku na rok liczbą wejść na naszą stronę ze smartfonów i tabletów postanowiliśmy wyjść naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom naszych użytkowników” – mówi Bartłomiej Chełmecki, sekretarz generalny PZG.

Strona zachowała tradycyjne menu w postaci górnej listwy, co pozwala łatwo i szybko odnaleźć się w nowej witrynie. Wprowadzono układ kafelkowy wynikający ze współczesnych tendencji użytkowników do ikonograficznego systematyzowania treści. Umieszczone „kafelki” ułatwiają znalezienie najpopularniejszych i najczęściej szukanych elementów takich jak np. livescoring czy ranking PZG. Rozwiązanie w znaczny sposób ułatwia również korzystanie z serwisu przy użyciu ekranów dotykowych.

„Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nowa strona odpowiadała dzisiejszym standardom wizualnym w Internecie i jednocześnie była dla użytkowników bardziej przyjazna” – dodaje Chełmecki.

Nowością są zamieszczone materiały wideo. Znajdują się one na dole strony, w kafelku pt. „video”. Można tu odnaleźć np. relację z cyklu mistrzostw Polski czy drużynowych mistrzostw Europy seniorów, rozegranych w ubiegłym roku.

Strona jest responsywna, co oznacza, że graficznie dopasowuje się do wielkości ekranu na jakim jest przeglądana, przy czym elementy nawigacji – w zależności od urządzenia, mogą się od siebie nieznacznie różnić.

Nowa strona została zintegrowana z trzema serwisami społecznościowymi tj. Twitter, Facebook i Instagram.

Zapraszamy do korzystania ze strony, a wszelkie uwagi i opinie prosimy kierować na adres pr@pzgolf.pl

Fot. Karolina Gembara

fot. Karolina Gembara