Golf już po raz drugi na targach TT Warsaw!

1 grudnia 2014

W dniach 27 – 29 listopada, w Centrum Targowo-Kongresowym na warszawskim Gocławku, odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, podczas których goście mieli okazję do odwiedzenia stoiska „Golf w Polsce”.

Strefa golfowa była popularną atrakcją podczas targów TT Warsaw. Przyciągnęła wiele osób, które z golfem zetknęły się po raz pierwszy. Szczególnie cieszy duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży.

„To moja pierwsza przygoda z golfem. Nigdy wcześniej nie trzymałam kija golfowego w ręku ani piłeczki. Zaskoczyło mnie podczas mini turnieju, że ten sport wcale nie jest taki prosty i trzeba się trochę namęczyć, aby wbić piłeczkę do dołka. Mimo to, bardzo mi się podobało i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się spróbować na prawdziwym polu” – powiedziała w rozmowie z PZG Ewa, uczennica zakopiańskiego Technikum Hotelarskiego.

Odwiedzający mieli szanse poćwiczyć putting, chipping, a także podziwiać fotografie przedstawiające zarówno historię golfa, jak i polskich golfistów. Dodatkową atrakcją była piątkowa wizyta Mariusza Czerkawskiego, który rozegrał z gośćmi i Wojtkiem Pijanowskim mini turniej golfa.

„Myślę, że wraz Wojtkiem możemy być zaliczani do grupy osób intensywnie promującej golfa w Polsce. W tym roku jest to też zasługa Emila Wójcika z Fundacji Golf4All, który zaprojektował i sam zbudował wysepki do minigolfa. Dla mnie osobistą satysfakcją jest to, że możemy być na TT Warsaw już po raz drugi i zachęcać gości, a szczególnie młodzież, do spróbowania tego sportu” – podsumowała targi Elżbieta Panas.

Tegoroczne targi gościły również wystawców reprezentujących pola golfowe z Włoch, Turcji i Tunezji.

Organizowane od ponad 20 lat Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw to jedno z największych wydarzeń branżowych w kraju dla klientów biznesowych i indywidualnych. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 500 wystawców z 51 krajów.

Fot. PZG