Nowe 9-dołkowe pole na Podkarpaciu oraz pierwszy driving range w Białymstoku!

13 października 2014

Województwo podkarpackie może się poszczycić nowym, 9-dołkowym polem Golf Course SPAR Polska w miejscowości Trzciana koło Rzeszowa. Na przyszły rok planowane jest otwarcie pełnej „18”. Golf zawitał takżę do stolicy Podlasia, gdzie otwarto pierwszy w mieście driving range.

Golf Course SPAR Polska (PAR 3, 4 i 5) o powierzchni 56 ha znajdujący się w otoczeniu lasów, pól i stawów, oddalony jest od centrum Rzeszowa o 10 min jazdy samochodem. Do dyspozycji miłośników golfa oddany jest także kryty driving range, chipping i putting green, Akademia Golfa oraz domek klubowy, mieszczący siedzibę Podkarpackiego Klubu Golfowego (PKGolf). To tylko połowa całej inwestycji – w 2015 roku przewidziane jest otwarcie pełnej „osiemnastki”.

Do tej pory golfiści z PKGolf grali na zaledwie 6 ha polu w Porębach Krzywskich. Warunki były dosyć skromne, zatem powstał pomysł, aby stworzyć nowy obiekt spełniający warunki pola mistrzowskiego. W tym celu zawiązała się spółka PRO-GOLF, zrzeszająca dziesięciu biznesmenów z Rzeszowa i okolic. Pole zostalo zaprojektowane przez Jana Lubienieckiego będącego na co dzień trenerem PRO w Podkarpackim Klubie Golfowym.

„Atmosfera podczas otwierania pola golfowego jest zawsze świetna, bo każdego miłośnika golfa cieszy możliwość gry w nowym miejscu. GC SPAR Polska musi jeszcze dojrzeć, zakrzewić się, ale już teraz wrażenia są jedynie pozytywne. Zapowiedziano otwarcie w przyszłym roku następnych dziewięciu dołków, więc pozostaje jedynie czekać z niecierpliwością na kolejne, 18-dołkowe pole” – powiedział wiceprezes ds. prawnych i organizacyjnych PZG Grzegorz Puszkarski, który uczestniczył w dniach 27-28 września w uroczystym otwarciu Golf Course SPAR Polska.

W przecięciu wstęgi i uderzeniu okolicznościowych piłek z tee nr 1 udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego na czele, władz miasta Rzeszowa, a także Zarządu Podkarpackiego Klubu Golfowego. Nie zabrakło członków spółki PRO-GOLF oraz reprezentantów sponsora tytularnego – sieci polskich supermarketów SPAR. Obecne były również media: Polskie Radio Rzeszów, TVP Rrzeszów i lokalna prasa. Na koniec nastąpiło poświęcenia pola przez miejscowego księdza proboszcza.

Otwarcie podkarpackiego pola, poprzedził sobotni turniej o Puchar Prezesa SPAR Polska, w którym zwyciężył Olaf Nincevic z klubu golfowego w Głogowie Małopolskim. W drugim dniu rozegrano Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia – pierwsze zawody rozegrane na polu golfowym na Podkarpaciu. Mistrzem Podkarpacia na rok 2014 został Tomasz Miklas z klubu golfowego w Głogowie Małopolskim. Drugi był Maciej Twardzik z tego samego klubu, a trzeci Tomasz Cioczek z Lublina.

W Białymstoku amatorzy golfa też mają powody do radości. 25 września 2014 została uroczyście otwarta strzelnica golfowa przy ul. Marczukowskiej. W ceremoni udział wzięli Marszałek Wojewodztwa Podlaskiego, prezydent Białegostoku, dostojnicy kościoła katolickiego oraz prawosławnego, a także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i członkowie Towarzystwa Sportowo-Rekreacyjnego „Golfstok” Białostocki Klub Sportowy.

Jest to pierwszy tego typu obiekt w mieście. Oprócz dziesięciu stanowisk (otwartych i zadaszonych) miłośnicy golfa będą mogli skorzystać z domku klubowego wyposażonego w symulatory do gry. Projekt został sfinansowany z dotacji unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

„Aby jakikolwiek sport mógł się rozwijać, potrzebne są nowe obiekty i infrastruktura. Wierzę, że każde nowootwarte pole golfowe lub driving range może stać się miejscem narodzin nowych mistrzów i medalistów golfa” – podsumował obie ceremonie Grzegorz Puszkarski.