Znamy półfinalistów European Senior Men’s Team Championship by BMW!

4 września 2014

Szwecja kontra Szkocja i Irlandia kontra Anglia – tak przedstawiają się mecze półfinałowe, których zwycięzcy awansują do finału. Jutro druga runda rywalizacji w formacie match play. Turniej toczy się na polu Sierra Golf Club, wciąż przy pięknej pogodzie.

Jako pierwsi rozpoczęli dziś liderzy po dwóch dniach – Szwedzi, którzy stosunkiem 3&2 pokonali Francuzów.

„Zawsze jest dobrze, gdy wynik meczu kończy się wygraną, a nie było łatwo. Prowadziliśmy dwoma, później ulegliśmy w dwóch rozgrywkach singlowych i ostatecznie odnieśliśmy trzecie zwycięstwo w ostatnim meczu” – skomentował kapitan szwedzkiej reprezentacji Bob Backstedt.

Szwedzi spotkają się ze Szkotami, którzy pokonali zespół z Niemiec 3&2. Po wygranej z reprezentacją Włoch, do drugiego półfinału awansowali broniący tytułu Irlandczycy (4&1). W walce o miejsce w ścisłym finale zmierzą się z Anglikami. Ci dziś nie oddali ani jednego meczu Szwajcarom.

W gronie zespołów rywalizujących o miejsca 9-16 i 17-20, walka także była zacięta. Golfiści, caddy i goście, zgromadzeni na startowym tee, oklaskiwali i dopingowali zawodników rozpoczynających grę, których imiona uroczyście odczytywał starter.

„Piękny dzień, piękne pole i przyjemni konkurenci, czyli gospodarze. Wygraliśmy, a to było dziś dla nas najważniejsze” – powiedział Jeroen Kamil, zawodnik holenderskiej drużyny, która wynikiem 4&1 pokonała reprezentantów Polski.

„Czy mamy plan przygotowań do jutrzejszego meczu? Tak, jedziemy się zrelaksować na plaży, zobaczyć polskie morze” – dodał uśmiechnięty Holender.

„We wspaniałej atmosferze przebiegają mistrzostwa European Senior Men’s Team Championship by BMW 2014. Jesteśmy już po 3. dniu rywalizacji i wciąż gracze i zaproszeni goście są w wyśmienitych humorach. Bardzo cieszymy się, że Sierra Golf Club może gościć tak znamienity turniej” – skomentował prezes Sierra Golf Club Sebastian Magrian.

Seniorzy broniący biało-czerwonych barw spotkają się jutro z reprezentantami Norwegii, którzy ulegli dziś Austriakom 1,5&3,5.

Więcej na Europeangolf.pl

Śledź wyniki na żywo!

Fot.www.strzalynafairwayu.pl