Trzy siostry na czele Citi Handlowy X Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kobiet

13 września 2014

Marie, Johana i Františka Luňáčková (Golf Klub Týn nad Vltavou) to trzy Czeszki i siostry, które w drugim dniu mistrzostw rozdzieliły między siebie miejsca od 1. do 3. Jutro ostatni dzień turnieju rozgrywanego na polu Mazury G&CC, jak dotąd przy bardzo sprzyjającej aurze pogodowej.

Marie Luňáčková utrzymała pozycję liderki i osiągniętym dziś wynikiem 70 uderzeń (-2) powiększyła jeszcze swoją przewagę nad rywalkami… i siostrą Johaną, która tak jak po rundzie inauguracyjnej jest druga. Trzecia z rodzeństwa, Františka zgromadziła w sumie 154 uderzenia po dwóch dniach gry, co jest aż o 9 uderzeń gorszym rezultatem od najlepszej z golfistek.

Na miejscu 5. sklasyfikowane są dwie Polki, kadrowiczki – Katarzyna Selwent (Toya Golf & Country Club Wrocław) i Maria Żrodowska (Tokary Golf Club). Mają one na swoim koncie 157 uderzeń. Obie golfistki znane są ze sportowego zacięcia i wysokich aspiracji, co udowadniały już wielokrotnie, także w tym sezonie. Pierwsza z wymienionych jest tegoroczną zwyciężczynią mistrzostw Polski 19-34, druga zaś srebrną medalistką juniorskiego, międzynarodowego czempionatu kraju.

Zawody z udziałem 48 zawodniczek są już 11. turniejem z cyklu Citi Handlowy Polish Championships. Po rozgrywkach w kategoriach wiekowych, klubowych mistrzostwach, czempionacie mężczyzn, juniorów i w kategoriach HCP, przyszedł czas poznać tegoroczną triumfatorkę rywalizacji kobiet. Już jutro tytuł międzynarodowej mistrzyni Polski zmieni właścicielkę.

Więcej na Polishchampionships.pl

Fot.www.strzalynafairwayu.pl