Panie rozpoczęły Citi Handlowy X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet

12 września 2014

Od dziś do niedzieli (12-14 września), na polu Mazury G&CC, rozgrywany jest czempionat golfistek, którego stawką jest tytuł mistrzowski. Do rywalizacji przystąpiło 48 zawodniczek, w tym Czeszki i Słowaczki, które obecnie są na prowadzeniu.

Pogoda od samego rana wydawała się być wymarzoną aurą dla tej rangi kobiecych zawodów – ciepło i słonecznie. Pierwsza z uczestniczek turnieju stanęła na startowym tee o 9.00, a ostatnie kończyły grę około 17.00.

Komitet turnieju zadecydował, że nie będzie CUT-a, dlatego wszystkie golfistki rozegrają trzy rundy.

Na czele stawki, po rundzie inauguracyjnej, uplasowały się reprezentantki sąsiednich państw. Klasyfikację otwiera Czeszka Marie Luňáčková (Golg Klub Týn nad Vltavou). Dwa uderzenia gorzej zagrała dziś jej klubowa koleżanka Johana Luňáčková, a także Słowaczka Miriam Mesarosova (GC Welten). Uzyskany więc rezultat 75 uderzeń zagwarantował im dziś drugą pozycję.

Najlepiej spośród Polek zaprezentowała się tegoroczna zwyciężczyni Citi Handlowy Mistrzostw Polski Mid Amatorów Oksana Wojtkiewicz (Sierra Golf Club). Zajmuje obecnie szóste miejsce z wynikiem 78 uderzeń.

Jutro drugi dzień mistrzostw.

Więcej na Polishchampionships.pl

Fot. Szymon Sikora