Irlandia i Szwecja w finale European Senior Men’s Team Championship by BMW!

5 września 2014

Po czterech dniach gry na polu Sierra Golf Club, w Pętkowicach nieopodal Wejherowa, o tytuł mistrzowski 2014 roku zagrają przeciw sobie Szwedzi i Irlandczycy. Walkę o najniższy stopień podium stoczą Anglicy i Szkoci.

Mecze najlepszej grupy rozpoczęły dzisiejszy dzień mistrzostw. Szwedzi 3,5-1,5 pokonali reprezentacje Szkocji. Drugi półfinał zakończył się wynikiem 3-2 dla broniących tytułu Irlandczyków, w efekcie czego Anglicy mogą już jedynie walczyć o brązowy medal.

„Dzisiejsza runda przesądziła o tym kto jutro zagra o zwycięstwo, a kogo czeka gra o trzecie miejsce. Wszystkie cztery drużyny chcą wygrać i wrócić do domu z medalem, z jak najbardziej drogocennego kruszcu. Zapowiada się niezwykle ekscytujący dzień, pełen emocji” – powiedział Jan Hubrecht, oficjel Europejskiej Federacji Golfa.

„Szwecja i Irlandia, oba kraje kilkakrotnie wracały z mistrzostw jako zwycięzcy i każda z drużyn chce być po raz kolejny wygrawerowana na przechodnim trofeum, a także kolejny raz zapisać się w historii” – dodał.

Szwecja sięgało po zwycięstwo drużynowych mistrzostw Europy seniorów dwukrotnie, w roku 2011 i 2012. Irlandia zaś trzykrotnie, w roku 2007, 2008 i 2013.

Kolejność startujących drużyn zostanie jutro odwrócona. Jako pierwsi wystartują najsłabsi, a jako ostatni, na startowym tee pojawią się finaliści. Po zakończeniu meczów, wszyscy golfiści udadzą się do oddalonej o kilka kilometrów, znajdującej się nieopodal Filharmonii Kaszubskiej. Tam nastąpi oficjalne udekorowanie zwycięskich drużyn, a także zakończenie mistrzostw.

Więcej na Europeangolf.pl

Fot.www.strzalynafairwayu.pl