European Senior Men’s Team Championship by BMW wchodzi w fazę rywalizacji w formacie match play

3 września 2014

Szwecja, Anglia, Irlandia, Szkocja, Niemcy, Włochy, Szwajcaria i Francja znalazły się w grupie 8 najwyżej sklasyfikowanych. Jedna z tych drużyn zostanie zwycięzcą European Senior Men’s Team Championship by BMW 2014, które od dwóch dni trwają na polu Sierra GC.

Golfiści rozpoczęli zmagania w kontynentalnym czempionacie we wtorek, 2. września. Po rozegranych dwóch rundach w formacie stroke play, poznaliśmy podział zespołów na trzy grupy, których członkowie zagrają przeciw sobie w formacie match play.

Szwecja, Anglia, Irlandia, Szkocja, Niemcy, Włochy, Szwajcaria i Francja zajęły miejsca od 1-8 i tym samym awansowały do grona najlepszych, rywalizujących o tytuł mistrzowskiej drużyn starego kontynentu.

O lokaty 9-16 zagrają między sobą Hiszpania, Holandia, Norwegia, Finlandia, Belgia, Austria, Polska i Dania, zaś o miejsca od 17 do 20 – Czechy, Słowenia, Luksemburg i Izrael.

„Pole jest piękne, odpowiednio przygotowane. Bardzo dobrze oceniam panującą atmosferę i gościnność. Ja, wraz z moją drużyną, czujemy się świetnie, nie zważywszy na wynik końcowy” – powiedział Szwajcar Yves Hofstetter, który po dwóch rundach uzyskał sumę 149 uderzeń i indywidualnie uplasował się na 6 pozycji, ex aequo z czterema innymi zawodnikami.

Zestawienie indywidualne zawodników otwiera, po dwóch dniach gry, Szwed Tomas Persson, z sumą 144 uderzeń, tym samym kończąc na par. Dziś, na pokonanie pola o długości 5939 metrów wystarczyło mu zaledwie 69 uderzeń.

Irlandczyk Michael Quirke i Holender Bart Nolte sklasyfikowani zostali na drugiej pozycji (146), a dwa uderzenia za nimi znaleźli się: Szkot Malcolm Reid i Anglik Alan Mew.

„Pierwsze 9 dołków nie sprawiło mi takich kłopotów, jak dołki od 10 do 18. W mojej ocenie dzisiejsze ustawienie „pin positions” było łatwiejsze, niż wczoraj. Pogoda jest dla nas łaskawa – dobra pogoda to dobry golf! Jak każdy golfista na całym świecie, nigdy nie jestem do końca zadowolony z siebie. Golf to ciągłe dążenie do perfekcji. Nigdy nie będę idealny i nigdy nie przestanę grać w golfa” – powiedział reprezentant Francji Jean-Max Megroz, zapytany tuż po rozegranej dziś rundzie.

Czwartkowe zmagania golfistów rozpoczną się już o 7.30 rano, wszystkie z pierwszego tee. Jutro, po rozegranych meczach znani będą półfinaliści European Senior Men’s Team Championship by BMW.

Więcej na Europeangolf.pl

Wyniki TUTAJ

European-Senior-Men’s-Team-Championship-by-BMW-

 

Fot. A.W.G.