Tyski KG zwycięża. Tokary GC i Mazury G&CC też awansują do grupy mistrzowskiej!

3 sierpnia 2014

W zakończonym dziś czterodniowym turnieju Citi Handlowy XIII Klubowych MP Grupy Kwalifikacyjnej triumfowali gracze broniący barw Tyskiego Klubu Golfowego. 3,5:1,5 pokonali reprezentantów Tokary Golf Club.

W singlowym meczu finałowym spotkali się dwaj kadrowicze, którzy w pierwszym dniu turnieju uzyskali ten sam wynik stroke play i uplasowali się ex aequo na pierwszej pozycji klasyfikacji indywidualnej – Jakub Szyja (Tyski KG) oraz Jakub Dymecki (Tokary GC).

Pierwsze 9 dołków prowadził młodszy Dymecki, który w ciągu ostatniego miesiąca reprezentował Polskę na dwóch dużych, międzynarodowych turniejach – Junior Open Championship w Anglii oraz European Young Masters w Niemczech. W czasie rozgrywki tracił jednak wypracowaną przewagę, a triumfujący na 16 dołku Jakub Szyja, po uderzeniu dającym zwycięstwo, wyjął piłeczkę z dołka zaciskając pięść i krzycząc „Tychy”!

Jakub Szyja, członek ścisłej kadry narodowej (był w składzie drużyny, która w tym roku wywalczyła awans do 1 dywizji drużynowych mistrzostw Europy mężczyzn), pełniący funkcję kapitana Tyskiego Klubu Golfowego, tak skomentował zakończone wygraną zawody – „Rywale niestety poddali fourball i dwaj nasi dobrzy graczy nie zagrali. Pozostali spisali się wspaniale, czasami nawet lepiej niż się spodziewałem, trzymali się do końca i dali z siebie wszystko. Mój dzisiejszy mecz z Kubą to był dobry golf. On prowadził, ja psułem, później ja się poprawiłem, a w jego grę wdały się błędy, które kosztują. Ostatecznie skończyło się dla mnie i dla nas szczęśliwie. Przyjechaliśmy tu z nadzieją dostania się do pierwszej trójki. Cieszymy się z awansu, a za rok celem będzie na pewno utrzymanie miejsca w najlepszej grupie”.

„Bardzo lubię zawody drużynowe, kiedy czuję wsparcie zespołu. Faktem jest, że nie zakończyłam żadnego z meczów, w których grałam, ale to nie ma znaczenia gdy drużyna wygrywa. Każdy czuł, że nie gra jedynie dla siebie, ale dla wspólnego wyniku” – dodała koleżanka z drużyny, juniorka i reprezentantka Polski Karolina Dobrowolska.

Drużyna klubu Tokary Golf Club, z drugiego miejsca, także pewnie wywalczyła awans do grupy A.

„Do finału podchodziliśmy spokojnie. Planem było znaleźć się w trójce, która będzie w grupie mistrzowskiej. To zadanie zostało wykonane. Podsumowując mój mecz indywidulany, brałem rywalizację w pełni na poważnie, chciałem wygrać. Nie udało się. Dziś poległem głównie na puttowaniu i głupio przegrywałem dołki. Niestety, czasami tak bywa” – podsumował Dymecki.

Trzecie i ostatnie dające awans miejsce wywalczył klub Mazury G&CC, który 4:1 zwyciężył z reprezentacją Krakowskiego Klubu Golfowego rok założenia 2002 – A.

Trzy najlepsze reprezentacje otrzymały puchary oraz medale i ze świadomością wejścia w poczet szesnastu najlepszych klubów mogą wracać do domu.

Citi Handlowy XIII Klubowe Mistrzostwa Polski Grupy Kwalifikacyjnej (Kraków Valley G&CC, 31.07-3.08.2014 r.)
1. Tyski Klub Golfowy (kapitan – Szyja Jakub, Korus Julia, Słowik Kacper, Milata Tomas, Dudzik Paweł, Dobrowolska Karolina, Kantor Marek)
2. Tokary Golf Club (kapitan – Goetz Piotr, Dymecki Dariusz, Kowalski Patrycjusz, Sadoch Daniel, Żrodowska Maria, Dymecki Jakub, Kowalski Filip)
3. Mazury Golf & Country Club (kapitan – Śladowski Michał, Sawicki Adam, Marcol Arkadiusz, Centkowski Romuald, Sikora Janusz, Łosko Cezary, Ostaszewski Piotr)

Więcej na stronie Polishchampionships.pl

Galeria fb TUTAJ

Fot.www.strzalynafairwayu.pl