Selwent i Szmidt zwycięzcami Citi Handlowy Mistrzostw Polski 19-34

Katarzyna Selwent i Jan Szmidt, po czterech dniach gry w Kalinowych Polach GC (23-26 sierpnia), wywalczyli złote medale krajowego czempionatu, w kategorii wiekowej od 19 do 34 lat. Dla Jana Szmidta to już drugie, indywidualne zwycięstwo w sezonie w cyklu Citi Handlowy Polish Championships.

W turnieju wystartowało 20 mężczyzn i 3 kobiety. Wszystkie one i 16 najlepszych golfistów awansowało do fazy rozgrywek w formacie match play, które toczyły się w dwóch ostatnich dniach turnieju.

Jan Szmidt jr (Toya G&CC Wrocław), po rundach rozegranych w formacie stroke play, otwierał tabelę wyników. Poniedziałkowe mecze wygrywał pewnie, a w półfinale pokonał reprezentanta Sobieni Królewskich G&CC Kamila Tatarczuka, który ostatecznie wywalczył brązowy medal. Obaj golfiści należą do krajowej kadry i stanowili część sześcioosobowej reprezentacji Polski, która w lipcu wywalczyła awans do europejskiej elity, 1 dywizji drużynowych mistrzostw Europy amatorów.

„Szkoda, że w zawodach uczestniczyło niespełna 30 graczy, były przez to bardzo kameralne. Po dobrze granych rundach, dziś przydarzył mi się dzień słabszej formy” – podsumował Jan Szmidt, który wynikiem 2&1 pokonał Artura Dziugieła (First Warsaw G&CC). Srebrny medalista dołożył tym samym do zbioru trofeów kolejny krążek, bowiem wraz z klubowymi kolegami cieszył się już w tym sezonie wygraną i pucharem Citi Handlowy Klubowych Mistrzostw Polski Grupy Mistrzowskiej.

W gronie golfistek, od pierwszego dnia, najwyższą formę prezentowała Katarzyna Selwent (Toya G&CC Wrocław). Zawodniczka, stosunkiem 3&2, zakończyła na swoją korzyść mecz finałowy.

„Dziękuję bardzo organizatorom i wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę. Oczywiście, szczególne podziękowania dla moich rywalek, za te cztery dni gry. Pozostaje mi tylko pogratulować wszystkim medalistkom i medalistom mistrzostw” – podsumowałam uśmiechnięta Katarzyna Selwent, podczas ceremonii wręczenia nagród.

Srebrny medal przypadł Zuzannie Gazdowskiej, a brązowy Mariannie Duczmal (obie z Sobieni Królewskich G&CC).

Citi Handlowy Mistrzostwa Polski 19-34 (Kalinowe Pola Golf Club, 23-26.08.2014) – wyniki końcowe