Osiem medali kadrowiczów w Faldo Series Poland Championship 2014

Turniej rozegrano w dniach 14-17 sierpnia, na polu Gradi Golf Club. Ośmioro reprezentantów Polski stanęło na podium, a dwaj na najwyższym stopniu. W kategorii do 16 roku życia zwyciężył Alejandro Pedryc Ganko (Sobienie Królewskie G&CC), a Mateusz Gradecki (Toya G&CC Wrocław) z wynikiem -16 triumfował w kategorii do 21 lat.

Mateusz Gradecki utrzymał przewagę uzyskaną po sobotniej rundzie i z łącznym wynikiem 200 uderzeń wyprzedził ostatecznie klubowych kolegów, również członków ścisłej kadry narodowej: Adriana Meronka i Oskara Zaborowskiego.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać w tym turnieju, ale gratulacje należą się także moim rywalom, których wysoki poziom sportowy motywował mnie do gry na 100 procent. Cieszę się, że tak udanym akcentem powoli kończę sezon startowy w kraju i w dobrym nastroju będę przygotowywał się do wrześniowych, drużynowych mistrzostw świata w Japonii” – powiedział kadrowicz Mateusz Gradecki, członek sześcioosobowej reprezentacji Polski, która w lipcu wywalczyła awans do europejskiej elity, 1 dywizji drużynowych mistrzostw Europy amatorów.

Alejandro Pedryc Ganko, który w tym roku wraz z klubowymi koleżankami i kolegami wywalczył tytuł wicemistrza kraju w Citi Handlowy Klubowych Mistrzostwach Polski Grupy Mistrzowskiej, zwyciężył w kategorii do 16 lat, z wynikiem 215 uderzeń. Drugie miejsce wywalczył lider po dwóch dniach zawodów, Austriak, Ralph Leitner, a trzecie kolejny reprezentant Polski Jakub Dymecki (Tokary GC).

Złote medale w kategorii do 21 i do 16 lat wywalczyły dwie reprezentantki Słowacji, kolejno: Natalia Heckova i Olgi Procharova.

„Pierwsze miejsce w turnieju z cyklu Faldo Series daje możliwość udziału w światowym finale, co jest dla mnie bardzo dużym osiągnięciem. Mam nadzieję, że dzięki dalszej ciężkiej pracy i doskonaleniu swoich umiejętności, pójdę w ślady zwycięzców z poprzednich lat, na czele ze światowym numerem jeden Rory McIlroyem” – powiedziała triumfatorka w kategorii do lat 21, Słowaczka Natalia Heckova.

W zawodach wzięło udział ponad pięćdziesięciu graczy, spośród których pięcioro wywalczyło kwalifikację do światowego finału serii Faldo. Ponadto, poza Gradeckim i Pedrycem, sześcioro reprezentantów biało-czerwonych barw stanęło na podium po trzech dniach rywalizacji. Srebro, w swoich kategoriach wiekowych, wywalczyli: Adrian Meronk (Toya G&CC Wrocław) i Maria Żrodowska (Tokary GC), a medale brązowe: Oskar Zaborowski (Toya G&CC Wrocław), Jakub Dymecki (Tokary GC), Dominika Gradecka (Toya G&CC Wrocław) oraz Dorota Zalewska (Binowo Park GC).

Turniej Faldo Series Poland Championship 2014 zakończyła uroczysta gala wręczenia nagród, w której udział wzięli m.in. jeden z aktualnie najlepszych golfowych trenerów – Keith Wood i syn Nicka Faldo – Matthew, który na co dzień wraz z ojcem zarządzą jedną z największych akademii golfowych na świecie. Goście z Wielkiej Brytanii przez trzy dni z uwagą obserwowali rywalizację młodych golfistek i golfistów. Ponadto, organizatorzy podziękowali wszystkim zawodnikom nie tylko za sportową walkę, ale i stworzenie wyjątkowej atmosfery. Kolejna edycja Faldo Series Poland Championship odbędzie się już za rok, ponownie na polu golfowym Gradi Golf Club w podwrocławskim Brzeźnie.