Nastasia Kossacky srebrną medalistką RB German Junior – turnieju cyklu World Junior Golf Tournament Series

Nastasia Kossacky zajęła drugie miejsce w trzydniowych zawodach, rozgranych w dniach 5-7 sierpnia, na polu golfowym Heddesheim Gut Neuzenhof w Niemczech. Druga z reprezentantek Polski, Dominika Gradecka była szesnasta.

Po CURRO South Africa Juniors International, GGL International Junior Open we Włoszech i Taylor Made Junior Open w Stanach Zjednoczonych, RB German Junior jest czwartym turniejem w tegorocznym cyklu World Junior Golf Tournament Series.

Zawody zgromadziły 64 golfistów i 31 golfistek z 16 krajów, którzy walczyli o „zielone marynarki”, symboliczny ubiór nawiązujący do marynarek zwycięzców turnieju Masters, jednego z czterech turniejów tzw. Wielkiego Szlema.

Wyniki Polki Nastasii Kossacky 75,70,72 pozwoliły jej ukończyć zawody z rezultatem 217 uderzeń, dzięki czemu ex aequo z trzema innymi zawodniczkami uplasowała się na drugiej pozycji.

„Występ Nastasii jest jej kolejnym dobrym startem po drużynowych mistrzostwach Europy, gdzie spośród naszych golfistek zagrała najlepiej. Śledziłem rywalizację i po pierwszym słabszym dniu, w drugim znacznie się poprawiła. Ostatecznie, dobry wynik rundy finałowej wystarczył by znaleźć się w gronie srebrnych medalistek” – skomentował trener kadry narodowej Mike O’Brien.

W klasyfikacji dziewcząt bezkonkurencyjną okazała się zeszłoroczna zwyciężczyni, Węgierka Csilla Lajtai-Rózsa, która pokonała pole położone w południowo-zachodniej części Niemiec z sumą 211 uderzeń. Drugie miejsce, obok naszej kadrowiczki, wywalczyły: Niemka Sarina Schmidt oraz Norweżka Kristin Simonsen.

Kolejna z naszych reprezentantek, Dominika Gradecka osiągnęła łączny wynik 229 uderzeń (78,73,78), co pozwoliło jej na zajęcie 16 miejsca.

„Obie golfistki wystartują na początku września w mistrzostwach świata, w Japonii. Dołączy do nich Dorota Zalewska, która bardzo dobrze zagrała w klubowych mistrzostwach Polski juniorów. Dziewczyny się rozwijają, trenują i widać tego efekty” – dodał trener.

W konkurencji chłopców RB German Junior 2014 zwyciężył Norweg Jarand Ekeland Arnøy, którego rozpoczynająca runda licząca 64 uderzenia była najlepszą w turnieju, zaledwie o jedno uderzenie gorsza od rekordu pola. Zawodnik zakończył zawody rezultatem -16. Drugi był Niemiec Maximilian Philipp Boegel (-7), a trzeci Altin Christiaan van der Merwe z Republiki Południowej Afryki (-6).

Warto wspomnieć, że w przeszłości w turniejach z serii World Junior Golf Tournament Series medalowe miejsca zajmowali reprezentanci Polski, którzy dziś stanowią trzon kadry narodowej: Adrian Meronk, Mateusz Gradecki i Jan Szmidt.