Adrian Meronk wygrywa Citi Handlowy XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Postołowie!

27 lipca 2014

Zawody z cyklu 12 turniejów Citi Handlowy Mistrzostw Polski rozegrano w dniach 25-27 lipca, na polu Postołowo GC. Należą do kalendarza turniejów Światowego Rankingu Golfa Amatorskiego (WAGR), dzięki czemu wywalczone punkty wpłyną na klasyfikację zawodników w najważniejszym zestawieniu amatorów.

Wystartowało 111 zawodników, w tym kilku gości z państw europejskich – Austrii, Litwy, Łotwy i Szwecji. Najlepszym okazał się, prowadzący od pierwszego dnia rywalizacji gracz klubu Toya Golf & Country Club Wrocław – Adrian Meronk.

„Dziś skończyłem na +1. Wiedziałem, że prowadzę i nie czułem dużej presji. Końcówka finałowej rundy nie poszła już tak jak chciałem – double bogey, bogey i par. Trudno powiedzieć, to chyba zmęczenie po całym tygodniu nieprzerwanej gry” – powiedział Adrian Meronk, który zaledwie dzień przed rozpoczęciem imprezy ukończył start w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn „LOTOS Polish Open”. Zostały one rozegrane na polu Sand Valley Golf & Country Club, gdzie rywalizując w gronie profesjonalistów i amatorów, zajął najlepsze z Polaków – 5 miejsce.

„Jest zwycięstwo i to jest najważniejsze. Taki był cel, więc nie pozostaje mi podsumować inaczej tego występu, niż jako udany” – dodał zawodnik, który odzyskał tytuł wywalczony w 2010 roku.

Cztery uderzenia gorzej, z sumą 215, zakończył Austriak Markus Maukner.

„Jestem zadowolony z drugiego miejsca. Adrian zasłużył na zwycięstwo, grał lepiej przez wszystkie trzy dni. Dobrze rywalizowało się na tym bardzo urokliwym polu, gdzie pogoda codziennie dyktowała inne warunki. Czasami bardzo ciężkie, wietrzne. Może uda mi się wrócić w przyszłym roku, mam nadzieję” – powiedział reprezentant klubu GC Schönborn.

Najniższy stopień podium przypadł występującemu w barwach austriackiego klubu Diamond Country Club, Atzenbrugg, zawodnikowi Alexandrowi Kleszczowi.

„Pole było znakomicie przygotowane, szybkie greeny. Zagrałem regularny turniej kończąc na par – 216. To dobrym wynik. W finale, na dwóch ostatnich dołkach musiałem zapisać sobie dwa bogey’e. Szkoda było tych punktów na -4 i ostatecznie skończyłem na -2” – podsumował golfista, który wywalczoną trzecią pozycją powtórzył osiągnięcie z 2011 roku.

Wraz z zakończeniem MP mężczyzn, dobiegła końca druga i ostatnia eliminacja do reprezentacji Polski na European Senior Men’s Team Championship by BMW 2014. Zespoły biorące udział w tej rywalizacji, już we wrześniu spotkają się na polu Sierra Golf Club gdzie staną do walki o drużynowy tytuł mistrzowski starego kontynentu.

„Po dzisiejszym dniu będzie można już wyselekcjonować pięciu, pewnych kandydatów. Jedna dzika karta, która jest do mojej dyspozycji nie została jeszcze przydzielona. Muszę się jeszcze zastanowić. Pewne przypadki losowe miały miejsce, ale mam swoich dwóch kandydatów i z nich będę musiał wybrać. Jest to trudna decyzja” – skomentował Bogusław Bil, kapitan polskiej ekipy na Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów 2014.

Zwycięzcy Citi Handlowy XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn 2014 (25-27.07.2014, Postołowo Golf Club)

1.    Adrian Meronk pkt. 211
2.    Markus Maukner pkt. 215
3.    Alexander Kleszcz pkt. 216

Więcej na Polishchampionships.pl

Fot.www.strzalynafairwayu.pl