Drugi dzień Mistrzostw Polski HCP, czyli „moving day” w Sobieniach Królewskich

13 czerwca 2014

Druga runda, czyli tzw. „moving day” Citi Handlowy IV Handicapowych Mistrzostw Polski, rozegrana w Sobienie Królewskie Golf & Country Club, wzbudziła wiele emocji w związku z CUT’em, który przeszło łącznie 83 zawodników.

Tym razem aura pogodowa nie była tak pomyślna jak pierwszego dnia turnieju, kiedy to zawodnicy rywalizowali na skąpanym w słońcu polu w Rajszewie. Uczestnicy musieli dzisiaj stawić czoła niekorzystnym warunkom atmosferycznym, co znalazło odzwierciedlenie w uzyskiwanych wynikach.

„Wszyscy starali się grać jak najlepiej, jednak zdobycie dobrego wyniku było utrudnione przez porywisty wiatr, popołudniowe (na szczęście lekkie) opady deszczu oraz wysokie i gęste roughy. Dlatego też do rundy finałowej zakwalifikowali się tylko ci zawodnicy, którzy najlepiej sobie z tym wszystkim poradzili” – powiedział Jacek Gazecki, dyrektor turnieju.

Liderem w ogólnej klasyfikacji zawodów, jak również zdobywcą najlepszego wyniku drugiego dnia zawodów w klasyfikacji stroke play netto, okazał się Piotr Cejnóg (Sobienie Królewskie), z łącznym wynikiem 137. W klasyfikacji brutto, na prowadzeniu utrzymał się Kamil Tatarczuk (Sobienie Królewskie) z sumą 75 uderzeń.

W drugiej rundzie na prowadzeniu znaleźli się (po myślniku podano wynik stroke play netto):

  • I do 8,0 HCP: Gazdowska Zuzanna – 67,
  • II od 8,1 do 14,0 HCP: Koperski Wojciech – 67,
  • III od 14,1 do 20,0 HCP: Cejnóg Piotr – 66,
  • IV od 20,1 do 25,0 HCP: Sławek Wiesław – 67,
  • V od 25,1 do 30,0 HCP: Budner Marek – 67,
  • VI od 30,1 do 36,0 HCP: Domzala Arystoteles – 67.

„Bardzo cieszymy się z goszczenia w Sobieniach drugiego dnia Mistrzostw Polski HCP. Mamy nadzieję, że uczestnicy są zadowoleni z gry i przygotowania pola. Jestem dumny, że zawody przyciągnęły rekordową liczbę 156 zawodników, którzy mogli czerpać radość z gry na naszym polu. Wysoka frekwencja na turnieju mistrzowskim jest dla mnie najlepszym pożegnalnym prezentem na zakończenie mojej ponad pięcioletniej pracy w Sobieniach Królewskich” – powiedział Radosław Pieniak, menedżer pola.

„PZG dziękuje Radkowi Pieniakowi za owocną współpracę przy organizacji zarówno tych mistrzostw, jak i wielu innych projektów jakie mieliśmy przyjemność wspólnie realizować w ostatnich latach” – podsumował Bartłomiej Chełmecki, sekretarz generalny PZG.

Sobienie Królewskie Golf & Country Club jest polem klasy mistrzowskiej, doskonałym zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych golfistów. Zaprojektowany przez angielskich architektów obiekt, łączy elementy cechujące pola typu links z charakterystycznym dla Mazowsza krajobrazem.

Już  jutro finał mistrzostw na polu golfowym Lisia Polana, gdzie o medale stoczy walkę 83 zawodników, którzy po dzisiejszym dniu zawodów przeszli CUT-a i zakwalifikowali się do rundy finałowej.

Wyniki turnieju TUTAJ

Galeria TUTAJ

Tee times na jutro TUTAJ

Więcej na polishchampionships.pl

Fot. Szymon Sikora