Sobienie Królewskie zapraszają panie na ” Warsaw Open Ladies Golf Cup by Callaway ”

16 kwietnia 2014

Turniej rozgrywany pod patronatem Polskiego Związku Golfa oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego rozpocznie się już 17 maja 2014 r. Panie staną do rywalizacji o tytuł „Mistrzyni Warszawy” jednocześnie udowadniając, że golf może być doskonałą aktywnością łączącą w sobie zabawę, elegancję i sportowe zacięcie.

Zawody są kontynuacją odbywających się w latach 1995 -1998 „Mistrzostw Warszawy Kobiet”. Od 3 lat rokrocznie turniej rozgrywany był na jednym z najstarszych pól golfowych w kraju – w podwarszawskim Rajszewie. W roku ubiegłym spośród 47 golfistek najlepszą była Anna Marciniak, reprezentantka klubu golfowego Lisia Polana.

„Przez ostatnie lata, turniej z powodzeniem odbywał się w Rajszewie (First Warsaw Golf & Country Club). W tym roku pojawiło się kilka nowości – turniej uzyskał II kategorię rankingową PZG, a także na prośbę golfistek, rozegrany będzie na innym polu golfowym w okolicy Warszawy – na polu Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Jest to ukłon w stronę pań, które chcą spróbować swoich sił na innym polu” – powiedziała Monika Kowalewska, współorganizatorka turnieju.

Turniej jest kolejnym krokiem na drodze do propagowania golfa wśród kobiet i dziewcząt. W tym roku, celem zwiększenia zainteresowania udziałem w wydarzeniu zaproszona została – Angielka Vivien Saunders, legenda golfa, autorka wielu książek i publikacji o tematyce golfowej.

Vivien Saunders w trakcie swojej kariery wygrała między innymi British Open (1977), była trenerką w angielskim, walijskim i irlandzkim Kobiecym Związku Golfa, dwa razy otrzymała tytuł trenera roku w Wielkiej Brytanii. Swoją wiedzę i autorytet wykorzystała jako komentatorka w BBC i Sky TV. Jest założycielką Women’s Professional Golf Association i European Women’s Tour. Była także prezesem kobiecego PGA.

16 maja poprowadzi klinikę golfa w Sobieniach Królewskich, a 18 na polu golfowym First Warsaw Golf and Country Club w Rajszewie. Podczas turnieju 17 maja wręczy nagrody zwyciężczyniom „Mistrzostw Warszawy Kobiet”.

Tradycyjnie turniejowi towarzyszyć będzie akademia golfa, przygotowana z myślą o poczatkujących. Będzie ona przeprowadzona pod okiem zaproszonego gościa – Vivien Saunders. Stanowi to dodatkową atrakcję i niecodzienną okazję rozpoczęcia przygody z golfem pod okiem tak utytułowanej golfistki.

„Mam nadzieję, że możliwość spotkanie się z charyzmatyczną kobietą będącą jednocześnie legendą kobiecego golfa przysłuży się zwiększeniu zainteresowania turniejem i w efekcie samym golfem. Również, aby urozmaicić program zawodów, 16 maja Małgorzata Kaczyńska, golfistka amatorka z klubu golfowego Lisia Polana, podzieli się wiedzą zdobytą podczas kursu Titleist Performance Institute, który jest ośrodkiem badawczo – edukacyjnym zajmującym się biomechaniczną analizą ludzkiego ciała w swingu golfowym” – dopowiedziała Elżbieta Panas, współorganizatorka Warsaw Open Ladies Golf Cup.

Turniej cieszy się dużą popularnością wśród kobiet ze świata filmu, teatru i sportu. Pierwsze kroki stawiały tu: Agata Młynarska, Katarzyna Żak, Grażyna Wolszczak, Ewa Kuklińska, Tatiana Sosna-Sarno, Anna Wojton i Małgorzata Potocka. W 2013 roku turniej zaszczyciły swoją obecnością także wybitne sportsmenki – Dorota Idzi i Otylia Jędrzejczak.

Od trzech lat wiernymi sponsorami turnieju są m.in.: Callaway, ARTDECO, Chervo, WMF, SM Europe.

Wszystkie golfistki gorąco zapraszamy do udziału w wydarzeniu!