Turniej GROTA CUP: Zagrają, choć… pola nie mają

17 października 2013

W najbliższą niedzielę, 20 października, odbędą się drużynowe mistrzostwa pięciu śląskich klubów. O tyle nietypowe, że rywalizować będą członkowie klubów, które nie dysponują pełnowymiarowymi polami golfowymi.

GROTA Cup to inicjatywa Gliwickiego KG, Rybnickiego KG, Opolskiego KG, Tyskiego KG i Armada Golf Club, a turniej swoją nazwę wziął od pierwszych liter każdego z tych klubów. Rozegrany zostanie w bytomskich Srebrnych Stawach – to otwarte pod koniec września, pierwsze w kraju pole, powstałe na terenach pokopalnianych. Na razie golfiści korzystają z dziewięciu dołków, ale plany tej inwestycji zakładają 18-dołkowy kompleks.

„W Polsce powstają liczne kluby zrzeszające pasjonatów sportu, a prowadzące swoją działalność niekoniecznie przy polu golfowym. Często członkowie tych stowarzyszeń grają na zaprzyjaźnionych obiektach. Co ważne zacieśniają relację z pozostałymi klubami współorganizując turnieje” – powiedział Jakub Gustaw, menedżer Armada GC.

Dodał, że w planach jest, aby GROTA CUP stał się turniejem cyklicznym, organizowanym na bytomskim polu. Do udziału w tegorocznej edycji zaproszeni są golfiści z hcp 0-36 – im więcej graczy z danego klubu, tym większe szanse na zwycięstwo, gdyż do wyniku danej drużyny zaliczane będą cztery najlepsze wyniki brutto na danym dołku.

Szczegółowe informacje na Armadagolfclub.pl

fot. Armada GC