Reprezentanci jedenastu szkół zagrali w Binowie

W miniony czwartek na podszczecińskim polu golfowym Binowo Park odbyły się dwa turnieje: Otwarte Mistrzostwa Juniorów i Drużynowe Mistrzostwa Szkół. Uczestniczyła w nich rekordowa liczba 75 juniorów, reprezentujących 11 szkół.

W Otwartych Mistrzostwach Juniorów rywalizowano zarówno na 18-dołkowym polu golfowym (zaawansowani), jak i na polu 9-dołkowym, gdzie początkujący grali w formacie drużynowym texas scramble parami.

Wśród zaawansowanych najlepsza w kategorii dziewcząt do lat 14 okazała się Dorota Zalewska (Gimnazjum Nr 10 w Szczecinie) wyprzedzając Marię Żrodowską (Zespół Szkół w Jarosławcu) i Martynę Bobala (Gimnazjum Nr 10 w Szczecinie). W kategorii chłopców zwyciężył Jakub Gąsienica-Ciułacz (Gimnazjum Nr 16 w Szczecinie). W kategorii dziewcząt do lat 16 zwyciężyła Ewa Piesik (Gimnazjum Nr 32 w Szczecinie).

W młodszej kategorii wiekowej, rozgrywanej na 9 dołkach dużego pola, najlepiej z dziewcząt zagrała Celina Kurczyńska (Zespół Szkół Nr 1 w Zdrojach), na drugim miejscu uplasowała się Alicja Kulig (Szkoła Podstawowa w Pilchowie), trzecie natomiast przypadło Julii Urbańskiej (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gryfinie). Kategorię chłopców wygrał Wojciech Wiśniewski (Szkoła Podstawowa Nr 16 w Szczecinie), drugi był Dominik Płatek (Zespół Szkół w Kołbaczu), a trzeci Jakub Pietrucha (Szkoła Podstawowa Nr 2 w  Chojnie).

Drużynowe Mistrzostwa Szkół  w systemie texas scramble parami wygrała drużyna w składzie: Wiktoria Moździerzewska i Weronika Ladra pokonując 9 dołków trzydziestoma uderzeniami. Na drugim miejscu z wynikiem o zaledwie jedno uderzenie gorszym, znalazła się drużyna Marcina Garczarka i Sebestiana Kozdraw. Trzecie miejsce zajęła para Michał Huk i Przemysław Pędziwiatr. Wszystkie trzy drużyny, które znalazły się na podium reprezentowały Zespół Szkół z Kołbacza.

Generalną klasyfikację szkół, dzięki fantastycznej postawie swoich uczniów wygrał Zespół Szkół z Kołbacza, któremu udało się zgromadzić 194 punkty. Szkoła Podstawowa Nr 2 z Gryfina, która łącznie uzbierała 104 punkty zajęła drugie miejsce, a na trzecim z 99 punktami uplasowała się SP Nr 2 z Chojny.

Po turnieju uczestnicy spotkali się na wspólnym obiedzie oraz otrzymali pamiątkowe koszulki Golfowej Olimpijskiej Ścieżki Juniorskiej Binowo Park. Turniej odbywał się pod patronatem Polskiego Związku Golfa, a organizacja  imprezy w takim kształcie oraz treningów możliwa była dzięki wsparciu partnerów programu szkolenia juniorów: Grupa Azoty SA i Żegluga Polska SA. Młodzież szkolna będzie kontynuowała treningi na polu golfowym do końca sezonu, a w okresie zimowym na salach gimnastycznych.

Źródło i foto: Binowo Park GC