Jędrzejczyk zwycięża w First Warsaw PGA Polska Masters

Mateusz Jędrzejczyk w finałowej rundzie First Warsaw PGA Polska Masters pokonał Petera Bronsona dwoma uderzeniami i tym samym zwyciężył w ostatnim w tym roku turnieju PGA, który w weekend odbył się w Rajszewie.

Po pierwszej dziewiątce finałowej rundy Jędrzejczyk prowadził jednym uderzeniem, ale już double na dziesiątce wysunął Bronsona na pozycję lidera. Na czternastym dołku zawodnicy byli równo. Decydująca okazała się piętnastka, gdzie Polak zrobił birdie, a Amerykanin double’a. Birdie Bronsona na kolejnym dołku nie wyrównało wyniku i to Jędrzejczyk po raz drugi w tym sezonie znalazł się na szczycie klasyfikacji.

„Najmocniejszą moją stroną w niedzielę był fakt, iż się nie poddawałem. Zacząłem dość słabo –  bogey, bogey, ale stwierdziłem, że jest jeszcze dużo dołków do końca i trzymałem poziom. Grałem podobnie jak w sobotę. Miałem jednak więcej pecha – wylądowałem za drzewem na jedynce i na osiemnastce i stąd te dwa uderzenia więcej” – powiedział zwycięzca.

Jędrzejczyk wygrał sumą 144 uderzeń (+2), Bronson zrobił ich 146. Jedno uderzenie więcej od niego zanotował Martyn Proctor i to on uplasował się na trzeciej pozycji z wynikiem 5 uderzeń powyżej par.

Pośród amatorów w klasyfikacji stroke play brutto wynikiem 162 najlepszy był Ernest Młynarski, a na drugiej pozycji, sumą 173 „strzałów”, uplasował się Marek Gonicki. Trzeci był Marek Sowa – zrobił 174 uderzenia.

Pośród amatorów z hcp 0-18,4 w klasyfikacji stroke play netto triumfowała Marianna Duczmal (147 uderzeń) przed Nguyen Tai Quo oraz Rheą Wiatr. Anna Dziekan okazała się najlepsza w klasyfikacji stroke play netto w grupie z hcp 18,5-36. Z wynikiem 138 uderzeń wyprzedziła znajdującego się na drugiej pozycji Taviego Nemroda oraz Mirosława Pisarskiego, który zajął trzecie miejsce.

Odbywający się pod patronatem PZG, First Warsaw PGA Polska Masters zakończył zawodowy sezon w Polsce. Niektórzy profesjonaliści nadal będą rywalizować jednak w zagranicznych ligach – Martyna Mierzwa wystartuje w turniejach z serii Ladies Access Tour, a Mateusza Jędrzejczyka zobaczymy podczas kwalifikacji do Final Stage European Qualifying School. Ta dwójka zawodników walczy tym samym o to, by znaleźć się w najważniejszej zawodowej europejskiej lidze.

Info i foto: PGA Polska