Jan Kaliński mistrzem Polski longest drive

W niedzielę, w ramach trzydniowego wydarzenia Sobienie PGA Polska Championship, odbył się finał Otwartych Mistrzostw Polski Longest Drive. Całą sobotę i niedzielny poranek zawodnicy startowali w eliminacjach, w których łącznie wzięło udział ponad 70 golfistów. W kategorii open najdalej piłkę posłał Jan Kaliński.

W kategorii chłopcy i dziewczynki mistrzem Polski został Alejandro Pedryc-Ganko. Wśród młodzików i młodziczek zwyciężył Krzysztof Marszałek, a w klasyfikacji juniorów i juniorek młodszych Marcel Benbenek. Mistrzem Polski juniorów został Karol Oleksa, natomiast najlepszy w kategorii 19-34 był Michał Krawczyk, a pośród pań zwyciężyła Monika Kowalewska. Najlepszym z mid–amatorów okazał się Paweł Laskowski, a spośród seniorów – Jerzy Prószyński. Mistrzem Polski pro został natomiast Wojciech Świniarski.

Istotnym wydarzeniem niedzieli był także turniej Sobienie PGA Polska Pro-Am, w którym wzięło udział ponad 90 graczy. Trzecie miejsce z wynikiem 129 punktów zajęła drużyna w składzie Wojtek Świniarski, Andrzej Rosłaniec, Zbigniew Gumuliński i Adam Florczak. Drugie  miejsce należy do ekipy, której dowodził David Ekberg. Wraz z nim startowali Krzysztof Bury, Heddo Siess oraz Piotr Hofman. Pierwsze miejsce z wynikiem 126 punktów zajął team Piotra Ragankiewicza, z którym grali Monika Kowalewska, Michał Krawczyk oraz Marcin Benbenek. Zdobywcy pierwszego miejsca oprócz wielu atrakcyjnych nagród otrzymali także zaproszenie na turniej Pro-Am Deustche Bank Polish Masters, czyli finałowe rozgrywki zawodów zagranicznej serii Pro Golf Tour, które odbędą się w dniach 26-29 września.

Podczas turnieju  rozegrano także dołki konkursowe. W Citi Nearest to the Pin zwycięzcą, z rezultatem 1,80 metra, został Paweł Piotrzkowski. W Discover Nearest to the Pin najlepsza okazała się Monika Kowalewska. Witold Jaworski triumfował natomiast w Mercedes Benz Warszawa. W Maleman Longest Drive triumfował Przemysław Giel, w Titleist Longest Drive – Monika Kowalewska, a w Red Bull Longest Drive natomiast najlepsza okazała się Rhea Wiatr.

Pogoda na polu Sobienie Królewskie Golf&CC mogła przestraszyć zarówno golfistów,  jak i zaproszonych gości – zarówno deszcz i silny wiatr zdecydowanie utrudniały grę, na szczęście popołudniu się wypogodziło. Turniej połączony był z akademią dla dziennikarzy i zaproszonych gości oraz piknikiem.
W trakcie turnieju rozegrano także Charity Nearest to the Pin (nagrodę fundowała marka Galvin Green), podczas którego zebrano kwotę 1400 złotych na rzecz fundacji Dr Clown. Najbardziej precyzyjne uderzenie oddał Piotr Ragankiewicz, który umieści piłkę w odległości 40 cm od flagi.

W poniedziałek rozpoczyna się rywalizację w stricte sportowym duchu – w zawodach Sobienie PGA Polska Championship udział wezmą zawodowcy i amatorzy, którzy przez trzy dni rywalizować będą w kategorii stroke play brutto.