Tydzień pod znakiem mistrzostw Europy

Polski team w składzie: Karolina Dobrowolska (Śląski KG), Dorota Zalewska (Binowo Park GC), Bartosz Myszka (First Warsaw Golf & Country Club) oraz Jakub Dymecki (Tokary GC) uplasował się na 23. miejscu European Young Masters, czyli golfowych mistrzostw Europy do lat 16.

Najlepiej na polu Hamburger Golf Club zagrali Anglicy – triumfowali sumą 627 uderzeń. Na drugim miejscu podium stanęli Hiszpanie (633), a na trzecim reprezentanci Finlandii (634).

Polacy odnotowali sumę 716 uderzeń. W klasyfikacji indywidualnej najwyżej uplasował się Jakub Dymecki – sumą +13 po trzech rundach zajął 27. miejsce. W kategorii dziewcząt Zalewska uplasowała się na 46. pozycji (+44), a Dobrowolska na 47. Najlepszy był Anglik Bradley Moore (-9), a wśród kobiet Hiszpanka Covadonga Sanjuan (-7).

– To był trudne, techniczne pole, ale nasi zawodnicy grali dokładnie na swoim poziomie. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobry występ Kuby Dymeckiego, a do mniej udanych wspomnień zaliczymy dyskwalifikację Bartka, spowodowaną podpisaniem na karcie złego wyniku – powiedział trener kadry narodowej Mike O’Brien.

W minionym tygodniu rywalizację w Carris Trophy, czyli międzynarodowych mistrzostwach Anglii juniorów do lat 18, zakończył Jan Szmidt – jedyny reprezentant Polski uplasował się na 24. miejscu z łącznym wynikiem po czterech rundach + 10 (71,75,74,78). Był to polski debiut w tym prestiżowym turnieju, w którym uczestniczyło 114 zawodników z 11 krajów.

7 sierpnia walkę w mistrzostwach Europy rozpoczną Adrian Meronk i Mateusz Gradecki (obaj Toya Golf & CC Wrocław). Turniej International European Amateur Championship odbędzie się w hiszpańskim Real Club de Golf el Prat. Dopuszczonych do niego zostało 144 zawodników o handicapie mniejszym niż zero, wysoko klasyfikowanych w rankingu WAGR.