Szmidt najlepszy w Toya Polish Junior z serii World Junior Golf Series

Jan Szmidt zwyciężył w piątek w turnieju Toya Polish Junior z serii World Junior Golf Series rozgrywanym na polu Toya G&CC we Wrocławiu. Reprezentant gospodarzy, brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Polski mężczyzn w finałowej rundzie zanotował najlepszy wynik (69 uderzeń) spośród 32 rywalizujących zawodników.

Triumfował sumą 211 uderzeń po trzech rundach. Drugie miejsce zajął Duńczyk Olivier Anderas (212), a trzecie Szwed Max Trydefeldt (213). Mistrz kraju Mateusz Gradecki (Toya) ukończył zmagania na piątym miejscu z wynikiem 217.

Wśród kobiet spokojnie zwyciężyła Niemka Antonia Von Wnuck (217) przed Węgierką Csillą Lajtai Rozsą (226) i rodaczką Laurą Lorenzen (233). Jedyna reprezentantka Polski Karolina Schneider (Toya) zajęła 18 miejsce.

Toya Polish Junior to pierwszy turniej w tegorocznym harmonogramie WJGS. Kolejne zawody – RB German Junior – odbędą się 6-8 sierpnia w Niemczech. Golfiści w wieku od 12-19 lat rywalizować będą także w USA i RPA.