Citi Handlowy MP Mężczyzn – (nie)możliwy wynik Meronka

12 lipca 2013

Adrian Meronk prowadzi po pierwszej rundzie Citi Handlowy XIX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn, które rozpoczęły się w piątek w Postołowo Golf Club. Multimedalista krajowych czempionatów jako jedyny przeszedł pole poniżej par, uzyskując imponujący rezultat 66 uderzeń (-6).

Dla większości spośród 83 startujących w turnieju golfistów taki wynik był prawie niemożliwy, bowiem pomorski obiekt, choć piękny, to w deszczu i wietrze okazało się niezwykle trudnym. Po wprowadzonych w tym roku zmianach (m.in. dodane nowe bunkry) pole zostało ponownie skalibrowane, stając się wyzwaniem nawet dla krajowej czołówki.

Dlatego wielu graczy dziwiło się widząc na livescoringu wynik Meronka. Padały stwierdzenia, że „to niemożliwe”. Jednak 20-letni reprezentant Toya Golf & CC Wrocław przyjmował je ze stoickim spokojem, oceniając że wystarczyły „skuteczne putty i dobre tee shoty”.

Drugi wynik tego dnia odnotował broniący tytułu mistrza Polski Mateusz Gradecki (Toya) – 74 uderzenia.

Na trzeciej pozycji plasują się urodzony w Austrii Alexander Kleszcz i Francuz Thomas Faucher. Obaj, grając pierwszy raz w Postołowie, uzyskali wynik 75 i zgodnie podkreślali wyjątkowość pola.

– Nie wiedziałem, że takie trudne, a zarazem piękne pole jest w Polsce, a podróżując po całym świecie mam okazję grać na wielu obiektach – powiedział reprezentujący Diamond Country Club Kleszcz, który w tym roku uczestniczył m.in. w turniejach European Tour w Austrii i Rosji.

Pierwsza runda mistrzostw, z powodu silnych opadów, rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem, a kropiło aż do późnego popołudnia. Większość graczy schodziła z pola zmarznięta. Momentami atmosfera w domku klubowym była jak w schronisku górskim – ogrzewając dłonie kubkiem gorącej herbaty, zamiast o lepszym wyniku, marzono… o saunie.

W drugiej rundzie zawodnicy zagrają w tych samych flight’ach, ale w odwrotnej kolejności jeśli chodzi o godziny startu.

Mistrzostwa Polski mężczyzn to siódmy z jedenastu turniejów cyklu Citi Handlowy Polish Championschips. Kolejnym będą międzynarodowe mistrzostwa Polski kobiet. Rozegrane zostaną w Gradi Golf Club w Brzeźnie na początku sierpnia. Wysoki poziom sportowy prezentować będą również międzynarodowe mistrzostwa Polski juniorów – pod koniec sierpnia w Toya Golf & Country Club Wrocław.

 Tee times na 2 rundę

fot. A.Kalinowska